Deprem çadırından düğün salonuna

Deprem çadırından düğün salonuna
19 Mayısta 5,9 ile Kütahya Simav'ı vuran depremde Hükümet Konağı da ağır hasar gördü. Ağır hasar gören Hükümet Konağı boşaltıldı. Hükümet Konağının zemin katında hizmet veren Tapu Sicil Müdürlüğü Kaymakamlık başta olmak üzere diğer kamu kurumları gi

19 Mayısta 5,9 ile Kütahya Simav'ı vuran depremde Hükümet Konağı da ağır hasar gördü. Ağır hasar gören Hükümet Konağı boşaltıldı. Hükümet Konağının zemin katında hizmet veren Tapu Sicil Müdürlüğü Kaymakamlık başta olmak üzere diğer kamu kurumları gibi Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi bahçesine kurulan deprem çadırında hizmet vermeye başladı.
2 ay boyunca deprem çadırında vatandaşa zor şartlar altında hizmet veren Tapu Sicil Müdürlüğünün hizmet akışını hızlandırmak amacıyla kaymakamlığında onayı ile ilçe merkezine 1 kilometre mesafede Düğün Salonu olarak yapılmış betonarme bir binanın ikinci katına kiralık olarak taşınmasına karar verildi.
Tapu Sicil Müdürlüğü, tapu ile ilgili işlemlerinde kesintisiz hizmet sunabilmek için yeni kiralık binasında vatandaşa bir yandan hizmet sunarken, bir yandan da Hükümet Konağındaki arşivini taşıma işlemine devam ediyor.
Yeni Hükümet Konağı yapılıncaya kadar kiralık binada hizmet vermeye devam edeceklerini bildiren Tapu Sicil Müdür Vekili Naciye Çakır, hizmetlerde bir aksamaya meydan vermemek için personelin bir yandan vatandaşa hizmet sunarken bir yandan da taşıma işlemlerine yardımcı olmaya çalıştığını söyledi.
Alınan bilgiye göre aynı binanın bir bölümüne de Simav Tapu Kadastro Müdürlüğünün taşındığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com