“Deprem Dede”nin son durumu

“Deprem Dede”nin son durumu
Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara hakkında basına bilgi veren Uzman Dr. Uğur Erol, "Yoğun bakımda yatan solunum cihazına bağlanan her hastanın hayati riski var" dedi.

Prof. Dr. Ahmet Mete Işıkara, pazar günü İstanbul Göztepe-Medical Park Hastanesi'nde yoğun bakıma alındı. Komuoyunda "Deprem Dede" olarak bilinen Işıkara'nın sağlık durumuyla ilgili Anesteziyolojii ve Reanimasyon Uzmanı Uzman Dr. Uğur Erol açıklama yaptı.
 
Erol, "İleri derecede solunum sıkıntısıyla hastanemize başvurdu, şuuru bulanıktı, bunun üzerine hastanın tetkikleri yapıldıktan sonra yoğun bakım tedavisine alındı. Bazı yardımcı solunum desteklerinde bulunduk ancak solunum sıkıntısının geçmemesi üzerine uyuttuktan sonra, solunum cihazına bağladık. Uygun tedaviyi yaptıktan sonra bu solunum yetmezliğinin zatürreye bağlı olduğunu saptadık. Yapılan tedavi sonucunda Ahmet beyin ciğerleri düzelme gösterdi. Uyguladığımız sakinleştirici ilaçları kestik, şu anda uyanık, etrafının farkında kalem kağıtla isteklerini bize iletebiliyor. Geldiğinden çok daha iyi ama akciğerleri henüz solunum cihazından çıkacak düzeyde değil. Hastanın bünyesine bağlı olarak bu hızla gidersek üç dört gün içinde ayrılabilir yine de kesin birşey söylemek mümkün değil" dedi.
 
Basın mensuplarının hayati tehlike var mı? şeklindeki sorusuna "var" diyerek karşılık veren Erol, "Yoğun bakımda yatan solunum cihazına bağlanan her hastanın hayati riski var. Hastamızın da var. Zatürre ağır bir hastalıktır " diye konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com