Deprem derneğine muhtarlardan toplu katılım

Deprem derneğine muhtarlardan toplu katılım
19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da depremzedelerin sorunlarının çözümü için Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın önderliğinde Simav Afetzedelere Yardım ve Dayanışma Derneği kuruldu.

19 Mayıstaki 5.9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da depremzedelerin sorunlarının çözümü için Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın önderliğinde Simav Afetzedelere Yardım ve Dayanışma Derneği kuruldu.
Mali Müşavir Ali Haydar Özlüer'in başkanlığını yaptığı derneğe 16 mahalle muhtarının toplu katılımı yöneticileri sevindirdi.
Toplu katılım nedeniyle Belediye Meclis Toplantı Salonunda tören düzenlendi. Dernek Başkanı Mali Müşavir Ali Haydar Özlüer, ““Deprem geride kaldı. Ama asıl çözülmesi beklenen sorunlar var. Devlet TOKİ aracılığı ile bir yandan hasarlı okulları, bir yandan da evi yıkılanlar için konutlar yapıyor. Ancak sorunlar bununla bitmiyor. Depremzede Simavlı birçok sorun ile karşı karşıya. Dernek olarak bizler işte bu mağdur insanların sesi, gözü, kulağı olacağız. Bu ulvi görevde biz de varız diyen Simavlı muhtarlarımızı gönülden kutluyorum. Çünkü onlar derneğimize üye olmakla gücümüze güç katmışlardır “ dedi,
Belediye Başkanı Sayın Kasım Karahan'ın öncülüğünde kurulan derneğin 24 saat görevinin başında bulunduğunu kaydeden Ali Haydar Özlüer, yapılan yardımların gerçek sahiplerine ulaştırılmasında muhtarlara büyük görevler düştüğünü söyledi.
Depremzedelerin ve özellikle konut konusunda sıkıntısı olanların taleplerini ilgili üst makamlara ulaştırmak için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerine vurgu yapan Özlüer, “Yıkılan evinin arsasına yeniden ev yapmak isteyen veya orta hasarlı binasını onarma güçlüğü çekenlerin başvuruları derneğimiz aracılığı ile ilgili makamlara iletilmektedir. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın “şeklinde konuştu.
Simav'ın sorunları ile uğraşan bir derneğe üye olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Simav Muhtarlar derneği Başkanı Raif Adıgüzel, “Vatandaşa yardımcı olmak bizim asli görevimiz. Vatandaşa yardım amacıyla Belediye Başkanımız Sayın Kasım Karahan'ın önderliğinde kurulan Simav Afetzedelere Yardım ve Dayanışma Derneği'ne muhtarlar olarak bize de görev verilmesi elbette bizleri de gururlandırdı. Her türlü yardıma hazırız” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com