'Deprem Hatırası'

'Deprem Hatırası'
Kütahya Simav'da, bir kişinin ölümü, iki kişinin yaralanması ve 36 konutun ağır hasar gördüğü 5 büyüklüğündeki 17 Şubat 2009 depreminde minareleri zarar gören 2 caminin yere indirilen şerefelerinin 720 gündür yenilenmemesi, vatandaşların tepkisine n

Kütahya Simav'da, bir kişinin ölümü, iki kişinin yaralanması ve 36 konutun ağır hasar gördüğü 5 büyüklüğündeki 17 Şubat 2009 depreminde minareleri zarar gören 2 caminin yere indirilen şerefelerinin 720 gündür yenilenmemesi, vatandaşların tepkisine neden oluyor.
17 Şubat depreminde minareleri zarar gören Tabakhane ve Softaoğlu Camilerinin şerefelerinin vatandaşlara zarar verebileceği gerekçesiyle Bayındırlık ve İskan İl Müdürlüğünün talimatlarıyla kaymakamlık tarafından yere indirildiğini vurgulayan Simavlılar,” Bakanlık depremde zarar gören 2 caminin şerefesini yenilemeyi unuttu. 720 gündür Tabakhane ve Softaoğlu Camilerinin şerefeleri yenilenmediği için anasından ayrılan yetim ve öksüz yavrulara benziyor. Onların boyunlarının bükük bırakılması vatandaşlar olarak bizleri derinden üzüyor” diye konuştu.
Söz konusu camilerin minarelerinin yere indirilen şerefe bölümlerini kendi olanaklarıyla yaptırmak istediklerini de vurgulayan Simavlılar,” Bu kez de karşımıza Vakıflar çıkıyor. Vakıflar biz aslına uygun yaparız diyor, ancak 720 gündür yapmıyor. Bize de bırakmıyor. Buna bir çözüm bulunmasını bekliyoruz “ şeklinde konuştu.
Simavlılar, Tabakhane ve Softaoğlu Camilerinin şimdi ki halinin kendilerine 17 Ağustos depremini hatırlatmaktan başka işe yaramadığını ve bu işe bir an önce çözüm bulunmasını beklediklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com