Deprem Hayırsever'in eserlerini ve hayallerini yıktı

Deprem Hayırsever'in eserlerini ve hayallerini yıktı
Kütahya Simav'da 2 bin 433 binanın yanı sıra 359 işyeri ile 428 ahırda ağır ve orta hasar, 7 bin 300 konutta da hafif hasara yol açan 5,9'luk deprem, ilçeye eğitim alanında pek çok eser kazandıran kerestecilik işi ile uğraşan üstün hizmet ödül

Kütahya Simav'da 2 bin 433 binanın yanı sıra 359 işyeri ile 428 ahırda ağır ve orta hasar, 7 bin 300 konutta da hafif hasara yol açan 5,9'luk deprem, ilçeye eğitim alanında pek çok eser kazandıran kerestecilik işi ile uğraşan üstün hizmet ödüllü hayırsever Nurullah Koyuncuoğlu'nun iki okulu ile bir camisini haritadan silerken, Muradınlar Mahallesine yapmayı planladığı 150 yataklı hastane planlarını da alt üst etti.
19 Mayıs depreminin ilçede en çok kendisini etkilediğini ileri süren 80 yaşındaki hayırsever işadamı Nurullah Koyuncuoğlu, ölümünden sonra da adını yaşatacak eserlerinin yıkılmasıyla psikolojisinin bozulduğunu ve halen kendine gelemediğini söyledi.
Depremin 1991 yılında Sanayi Sitesi bitişiğinde kendi adına yaptırdığı Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi ile 1992 yılında Yenimahalle'de babası Yusuf Koyuncuoğlu adına yaptırdığı ilköğretim okulu, 2002 de Kekliktepe Mahallesine yaptırdığı 500 kişilik camiyi yerle bir ettiğini ifade eden Nurullah Koyuncuoğlu, yapım için her türlü hazırlığını tamamladığı 150 yataklı Devlet Hastanesinin 33 dekarlık yerini de devletin depremzedelere konut yapımı için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ)'ye devretmesiyle hem eserlerinin hem de hayallerinin yıkıldığını bildirdi.
ilçeye kazandırdığı eserlerinin içerisinde bir tek Fatih Mahallesine eşi Narin ve merhum annesi Şerife Koyuncuoğlu adına yaptırdığı Şerife ve Narin Anaokulu'nun ayakta kaldığını dile getiren Koyuncuoğlu, hüzünlendiği zaman anaokuluna gidip miniklerle dertleştiğini söyledi.
Okullarının yerine TOKİ'nin daha modern ve çağdaş görünümlü yenilerini inşa ettiğini ifade eden Nurullah Koyuncuoğu, “TOKİ'nin yaptığı okullarda adımın tekrar yaşatılacak olması beni çok mutlu ediyor. Okullara adımın tekrar verileceğini Milli Eğitim Bakanlığından bir üst düzey bürokratın beni telefonla aramasıyla öğrendim. Çok mutlu oldum” dedi.
En büyük hayalinin doğup büyüdüğü ve ekmeğini yediği ilçesi Simav'a bir hastane kazandırmak olduğunu dile getiren Koyuncuoğlu, “Devlet yeni bir yer gösterdiği takdirde 150 yataklı modern bir hastane yaptırmak ve hemşerilerime vefa borcumu ödemek istiyorum. Bunun yanında yıkım kararı alınan Kekliktepe Camisini de Diyanet Başkanlığı benim yapmamı isterse camimi tekrar yapmaya hazırım. Ayrıca adıma kurduğum vakıf ile başarılı öğrencilere burs vermeye devam ediyorum. Hemşerilerime vefa borcumu ödemek için elimden gelen çabayı sarf ediyorum. Simav'da kazandığımı Simav halkına yeni eserler kazandırmak suretiyle ödemek istiyorum” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com