Deprem mağdurlarına yardım kermesi

Deprem mağdurlarına yardım kermesi
Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu (GMYO) tarafından düzenlenen Giyim Kermesinin gelirleri Simav'daki deprem mağdurlarına bağışlanacak.

Kütahya'nın Gediz İlçesinde, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Gediz Meslek Yüksekokulu (GMYO) tarafından düzenlenen Giyim Kermesinin gelirleri Simav'daki deprem mağdurlarına bağışlanacak.
Gediz Meslek Yüksekokulu Sergi Salonu ve Konuk Evi'nde gerçekleştirilen giyim kermesine, yardım amaçlı yapılması ve ucuzluktan dolayı tüm vatandaşlar tarafından büyük ilgi duyuluyor.
Düzenlenen sergi hakkında bilgi veren Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, her yıl geleneksel olarak düzenledikleri yılsonu giyim kermesinin bu yılki gelirlerinin Simav'da yaşanan deprem felaketi nedeniyle bu ilçedeki mağdur vatandaşlara bağışlanması için karar aldıklarını söyledi.
Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, okul öğrencilerinin el emekleriyle hazırladıkları gelinlik, abiye, deri çanta, deri yelek, cüzdan, şal, çocuk giyim eşyaları, iş önlüğü, gecelik takımı, gazetelik, şemsiyelik, ve tablolardan oluşan yüzlerce ürünün sergilendiği giyim kermesinde fiyatları oldukça düşük tuttuklarını belirtti.
Kermesin bu yıl yardım amaçlı düzenlenmesi ve fiyatların da 1-50 TL. arasında olmak üzere çok düşük tutulması sebebiyle özellikle bayanlar tarafında büyük ilgi gördüğünü ifade eden Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Hamdi Melih Saraoğlu, 'Üç gün olarak düşündüğümüz giyim kermesini Simavlı kardeşlerimize daha fazla destek vermek amacıyla iki gün daha uzatacağız. Kermes boyu elde edeceğimiz tüm geliri depremde zarar gören vatandaşlarımız için bağışlayacağız. Bu karı almaktaki en büyük düşüncemiz 1970 yılında Gediz'de meydana gelen deprem olmuştur. Geçmişte böyle bir acı yaşayan Gediz halkı Simav'da yaşananlara kayıtsız kalmamış ve büyük destek vermiştir. Kararın öğrencilerimiz ve ilçe halkı tarafından destek görmesi bizleri çok mutlu etti' dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com