"Deprem sonrası sahipsiz bırakıldı"

"Deprem sonrası sahipsiz bırakıldı"
Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav'ın Belediye Başkanı Kasım Karahan, bağlı bulundukları Kütahya'nın kendilerine daha fazla ilgi göstermesini beklediklerini bildirdi. Karahan, ilçeye gelen çok sayıda gazeteciye sıkıntılarını anlattı.

Kütahya'nın ikinci büyük ilçesi Simav'ın Belediye Başkanı Kasım Karahan, bağlı bulundukları Kütahya'nın kendilerine daha fazla ilgi göstermesini beklediklerini bildirdi. Karahan, ilçeye gelen çok sayıda gazeteciye sıkıntılarını anlattı.
Karahan, bir kişinin ölümü, iki kişinin yaralanması ve 36 konutun ağır hasar görmesine yol açan 5 büyüklüğündeki 17 Şubat 2009 depreminin ardından Simav'ın sahipsiz bırakıldığını ve siyasiler başta olmak üzere bürokratlarında kendilerine yeterince ilgi göstermediklerinden yakındı.
26 bine yaklaşan nüfusuyla Simav'ın Kütahya'nın Tavşanlı'nın ardından ikinci büyük ilçesi olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Kasım Karahan, başka ilçelere duble yollar yapılırken Simav'ın kanayan yarası Simav-Kütahya yolunun 25 kilometrelik bozuk bölümünün 25 yılda yapılamadığından şikayetçi oldu. Söz konusu yolda 7 yılda 5 kilometrelik bölümün standart hale getirilerek asfaltlanabildiğine dikkat çeken Karahan, yol olmayınca Simav'ın yeterince gelişip kalkınamadığını söyledi.
Kütahyalı yöneticiler ve siyasilerden Simav'a daha fazla ilgi göstermelerini beklediklerinin altını çizen Karahan, bu hususta karamsar bir düşünce içerisinde olmadıklarını ve gereken ilginin gösterileceğini umduğunu kaydetti.
Simav'ın yer altı jeotermal enerji kaynaklarının alan bazında başka şirketlere ruhsatlandırılmasını bir türlü kabullenemediklerini dile getiren Karahan, Simav'ın şu an için içerisinde bulunduğu en büyük sıkıntısının da Bursa ile Simav arasında bir türlü gündeme getirilmek istenmeyen yol konusu olduğunu söyledi.
Simav ile Bursa arasındaki yolun yapılmasıyla İstanbul ile Antalya'nın 2,5 saat yakınlaşacağını anlatan Karahan, Simavlıların müreffeh bir yaşam sürmesi için bu yolun yapılmasının şart olduğunu ifade etti.
Termal zengini Simav'a şifa ve kongre turizmi alanında yatırımlar yapmak üzere 9 aylık görev sürecinde özel sektöre defalarca çağrıda bulunmasına rağmen sadece bir yatırımcının kendisine teklif sunduğunu anlatan Karahan, bu yatırımcı ile de görüşmelerin sürdüğünü kaydetti.
Simav'da şifa ve kongre turizmi alanında yatırım yapmak isteyen özel sektöre çağrısını tekrarlayan Simav Belediye Başkanı Kasım Karahan, Simav ve Eynal Kaplıcalarına yatırım yapmak isteyen özel sektöre elinden gelen her türlü gayreti göstereceğini vurguladı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com