Deprem tedirginliğindekarne sevinci yaşandı

Deprem tedirginliğindekarne sevinci yaşandı
Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs 2011'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde evleri hasar görerek çadırlarda yaşamak zorunda kalan ailelerin okula giden çocukları, karne sevincini buruk yaşadı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs 2011'de meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde evleri hasar görerek çadırlarda yaşamak zorunda kalan ailelerin okula giden çocukları, karne sevincini buruk yaşadı. Hayatın normalleştirilmeye çalışıldığı ilçedeki ilk ve orta dereceli öğrenciler, son 29 gündür 10 binden fazla artçı sarsıntının tedirginliğiyle karnelerini aldı.
Simav Kız Teknik ve Meslek Lisesi'nde de karneler bahçede dağıtıldı. Okul Müdürü Halil Aktay, karne töreninde yaptığı konuşmada, “Binamızla ilgili teknik araştırma devam ediyor. Çıkacak sonuca göre ya yıkılacak ya da güçlendirme yapılacak. Okulumuzun eksikleri 6 ay içinde giderilecek.” dedi. Zor bir zamandan geçtiklerini, artçı sarsıntıların azalmasıyla morallerin de düzelmeye başladığını anlatan Aktay, 'Türkiye'nin birçok yeri deprem bölgesi. Nereye gidersek gidelim, garantisi yok. Bugün Simav'da oldu, yarın başka bir yerde olabilir. Bundan dolayı gereken tedbirleri alıp sağlam evlerde oturmamız, dolaplarımızı, büyük eşyalarımızı düşmeye karşı sabitlememiz lazım. Buradaki depremde başına kiremit düşmesi sebebiyle vefat eden Simav Endüstri Meslek Lisesi öğrencisini de rahmetle anıyoruz.' şeklinde konuştu.
Bu arada Simav depreminin artçı sarsıntıları devam ediyor. Dün (16 Haziran) akşam saat 21.24'te 3,4 büyüklüğündeki bir deprem meydana geldi. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü verilerine göre merkez üssü Simav olan deprem Tavşanlı, Hisarcık, Emet, Şaphane, Pazarlar, Gediz ve Domaniç ilçelerinde de hissedildi. Yerin 5 kilometre altında oluşan depremin, ilk belirlemelere göre hasara yol açmadığı bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com