Deprem Uzmanı Ahmet Ercan'dan korkutan açıklamalar

Deprem Uzmanı Ahmet Ercan'dan korkutan açıklamalar
Deprem Uzmanı Ahmet Ercan Tsunami'nin ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ercan, 2012-2013'e yönelik daha önceki uyarıları hatırlatarak depremin "olağandışı" olduğuna dikkat çekti.

Deprem Uzmanı Ahmet Ercan Tsunami'nin ardından HABERTÜRK TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu. Ercan, 2012-2013'e yönelik daha önceki uyarıları hatırlatarak depremin "olağandışı" olduğuna dikkat çekti.

Ercan, "Bu depremin boşaltmış olduğu enerji yaklaşık 550-600 atom bombasına denk bir enerji. Şu anda yer zangır zangır titriyor. Daha önce 1200 atom bombasına denk bir enerji boşalmıştı 2004 yılında. 8 yıl içerisinde aynı bölgede bu kadar büyük iki deprem beklenmedik bir durum, olağanüstü bir şey.

Dolayısıyla 3 gün çok önemli. Bu dönemde bu bölgede büyüklüğü 6-7 arasında artçı depremler olacaktır 250 kilometre yarıçaplı bir alanda. Denizde olacak artçı depremler. Tsunami oluşturma olasılığı çok yüksek.

Nedenleri, bu bölgede kıtalar kuzeye doğru kayma gösteriyor. Aşağı yukarı Hint Kıtası'nın kuzeye kayması yılda 5-7 santimetre kadar. Güneyimizde Afrika yklaşık 3 santimetre bir dalış gösteriyor. Bu hızın arttığı kanısındayım. Bunun nedeni, geri çekildiğinde manyetik alanda büyük bir değişiklik olması. Doruk noktasına 2012-2013'te varacağımızı söylemiştik.

Yer kaymaları ve hortumlarda büyük bir artış bekliyoruz
" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com