Depremin belediye bilançosu

Depremin belediye bilançosu
19 Mayıstaki 5,9'luk deprem Kütahya Simav'da Belediyenin işlettiği şifalı suları ile ünlü Bin 100 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcalarındaki otelleri de vurdu, ağır hasar gören toplam 130 yatak kapasiteli 2 otel ile 300 kişilik restoran ve bir yü

19 Mayıstaki 5,9'luk deprem Kütahya Simav'da Belediyenin işlettiği şifalı suları ile ünlü Bin 100 yatak kapasiteli Eynal Kaplıcalarındaki otelleri de vurdu, ağır hasar gören toplam 130 yatak kapasiteli 2 otel ile 300 kişilik restoran ve bir yüzme havuzunun kapatılması belediyeye pahalıya patladı.
Deprem nedeniyle kapatılan 130 kapasiteli iki otelden aylık 130 bin lira gibi bir gelir kaybına uğradıklarını ifade eden Başkan Karahan, “ Hemşerilerimizin deprem döneminde banyo ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için 1 Temmuz tarihine kadar Eynal Kaplıcalarımızdaki 2 umumi hamam ile belediye otobüslerimiz halka ücretsiz hizmet sundu. O dönemde bunu yapmak zorundaydık. Çünkü çadırlarda kalan hemşerilerimiz evlerine giremedikleri için banyo ihtiyaçlarını karşılayamıyorlardı. Kaplıca diyarında vatandaşımızın banyolarını yapamaması bizim eksikliğimiz olurdu. Sosyal belediyecilik anlayışı ile hareket ederek 1 Temmuz 2011 tarihine kadar umumi hamamlarımız ile otobüslerimiz hemşerilerimize ücretsiz hizmet sundu. Helal olsun” dedi.
Belediyenin depremden dolayı en büyük kaybının kapatılan 130 yatak kapasiteli 2 otel ile 300 kişilik restoran olduğunu kaydeden Başkan Karahan, “2 otelimiz ile bu otellerimizin birisinin alt katında hizmet sunan olimpik yüzme havuzumuz ve 300 kişilik restoranımız da kapalı. Bunlardan belediye olarak aylık 130 bin lira gibi bir gelir kaybımız var. 2 otelimizin de yıkılarak yerlerine yenilerinin yapılması planlanıyor. Şimdi bunun hesabını kitabını yapıyoruz. TOKi başta olmak üzere Turizm Bakanlığı, Kütahya Valiliği, Kütahya İl Özel İdaresi ile görüşmelerimiz sürüyor. Otellerimizin yerine yenileri yapılıncaya kadar belediyemizin aylık 130 bin lira gelir kaybı devam edecek. Bu da belediyemize pahalıya patlayacak” dedi.
Başkan Karahan ayrıca, depremde hasar görmeyen 192 adet apart tarzı moteller ile 2 umumi banyo ve Aqua parkta hizmetlere devam ettiklerini kaydetti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com