Depremin izleri silinmedi

Depremin izleri silinmedi
19 Mayıs 2011’de Simav’ı vuran 5.9’luk depremin izleri ilçede halen silinmedi. 1 kişinin ölümüne 96 kişinin yaralanmasına, İlçe merkezi ve köylerinde binlerce ev, işyeri, okul, cami ile ahırın hasar görmesine yol açan depremin izlerini silmek için ilçede

Bu kapsamda köyleriyle birlikte 69 bin nüfuslu ilçede devlet başta olmak üzere vatandaşlar ve belediyenin 2,5 yıl önce başlattığı seferberlik halen sürüyor.

Bir kısım vatandaş depremde hasar gören ev ve işyerini güçlendirirken bir kısım vatandaşda yıktığı evinin yerine yenisi yapmaya çalışıyor.

Belediye şehir merkezindeki işhanını güçlendirirken bir kısım esnaf dükkanlarını, devlette üç cami ile devlet hastanesinde başlattığı güçlendirme çalışmalarını bir an önce sonlandırmak için adeta seferler olmuş vaziyette.


Devlet depremde evleri hasar gören vatandaşları yaptığı 928 kalıcı konuta yerleştirirken 11 yeni okul ile 7 de cami yaparak geçen yıl hizmete açtı.

2,5 yıldan bu yana süren güçlendirme çalışmalarının ortaya koyduğu olumsuz manzaraların yanı sıra yıkık minare görüntüleri ve vatandaşların halen çadır mescitlerde namaz kılması moralleri bozarken depremin izlerini de devam ettiriyor.

Depremin izlerinin 2,5 yıldır silinmediğini söyleyen Ömer Erdoğan (24). Binaların güçlendirme çalışmaları esnasındaki görüntüsünün bile moralleri bozmaya yettiğini ifade etti.

Ali Korkmaz (25), “Nereye bakarsanız bakın depremin izleriyle karşılaşıyorsunuz. 2,5 yıldır izler silinmedi. Moraller bozuluyor” şeklinde konuştu.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com