Depremzede hanımların el işleri Ankara'da satılacak

Depremzede hanımların el işleri Ankara'da satılacak
19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da depremzede hanımlar, aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülük ettiği merke

19 Mayıstaki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav'da depremzede hanımlar, aile bütçelerine katkı sağlamak amacıyla ürettikleri el emeği göz nuru eserlerini Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın öncülük ettiği merkezi Ankara'da bulunan Toplumsal Değişim Merkezi (TOGEM)'de daha iyi şartlarda değerlendirmek üzere Simav Kadın Girişimciler Kurumu, (SKGK) yöneticisi Verdal Özkaya'ya teslim etti.
Verdal Özkaya, maddi değeri 10 bin lirayı bulan eşyaları Ankara Toplumsal Değişim Merkezine götürerek satışa sunacaklarını ve elde edilen geliri de Simav'a dönerek hanımlara iade edeceklerini bildirdi.
Verdal Özkaya, Ankara'ya gitmeden önce Kütahya'ya uğrayarak Ticaret ve Sanayi Odasına (KÜTSO) bir nezaket ziyaretinde bulunacağını ve ardından da Ankara'ya geçerek teslim aldığı el emeği göz nuru eserleri Toplumsal Değişim Merkezinde götürerek satışa sunulmasını sağlayacağını kaydetti.
Depremin Simav'da en çok kadınları etkilediğini ifade eden Verdal Özkaya, “Allah bu tür acıları bir daha yaşatmasın. Hanımlarımızın çoğu hem üzerlerindeki stresi atmak hem de aile bütçelerine gelir sağlamak amacıyla kaldıkları çadırlarda boş durmayarak el işi yaptılar. Yaptıkları bu el emeği göz nuru eserlerin Simav'da satışa sunulacağı bir ortam olmadığı için de Ankara'da Başbakanımızın eşi Sayın Emine Erdoğan'ın öncülük ettiği Toplumsal Değişim merkezi aracılığı ile satışa sunarak daha çok gelir etmek amacıyla bize teslim ettiler. Umarım Simav'a daha çok gelir elde ederek döneriz. Hanımlarımızın emekleri boşa gitmez” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com