“Depremzedeler için başlattığımız kampanya devam edecek”

“Depremzedeler için başlattığımız kampanya devam edecek”
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Teşkilatı, Van ilindeki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Uşak İl Teşkilatı, Van ilindeki depremzedeler için yardım kampanyası başlattı.
CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, parti binası önünde yaptığı açıklamada Van'daki deprem nedeniyle zor durumda kalan vatandaşlar için yardım kampanyası başlattıkları bildirdi. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyen Mahmut Ünal, partililerin topladığı 10 koli kıyafet ile 50 battaniyeyi Van'a göndereceklerini kaydetti. CHP İl Başkanı Mahmut Ünal başlattıkları kampanyanın devam edeceğini de ifade ederek partililere kampanyaya destek olmaya çağırdı.
Türkiye'nin zor günler geçirdiğini ve hain terör saldırısının hemen ardından meydana gelen depremin acıyı arttırdığını belirten Mahmut Ünal, “Şehitlerimizin acısını yüreklerimizde taşırken, dün Van ilimizde meydana gelen 7.2 şiddetindeki büyük bir depremle yıkıldık. Son aldığımız bilgilere göre, 265 vatandaşımızın yaşamını yitirdi. Dileriz ki ölü sayısı artmaz. CHP Uşak İl Örgütü olarak Van ilinde yaşayan depremzedelere yardım etmek amacıyla kampanya başlattık. Partililerimiz, yardım etmek için birbirleriyle yarıştılar. İlk günde 50 Battaniye, 10 Koli giysi topladık. Depremzedeler için çok hayati bu malzemelerin toplanmasında gerekli duyarlılığı gösteren tüm partililerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Kampanyamız tüm hızıyla sürecektir. Ancak, Van'daki acil durumu göz önüne alarak ilk gün topladığımız yardımları hemen gönderiyoruz. Tüm partililerimizden ve Uşak halkından yardımlarını esirgememelerini diliyoruz” dedi.
Yapılan tüm insani yardımlara saygı duymakla birlikte Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi yaralarını kendisinin sarabilecek güçte olduğunu da hatırlatan CHP İl Başkanı Mahmut Ünal, “Yaşadığımız bu zor günlerde siyaset yapmak istemiyoruz. Ancak dün Van bir uyarıda bulundu.Beni unutmayın benim adım deprem dedi. Bu sesi öncelikle duyması gereken hükümettir.AK Parti Hükümetini hiç zaman kaybetmeden depremle ilgili yaptıkları çalışmaları, aldıkları önlemleri gözden geçirmeye davet ediyoruz. Bu konuda Hükümetin atacağı her adımı olumlu her çalışmayı sonuna kadar destekleyeceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi Uşak İl Örgütü olarak depreme karşı alınması gereken önlemlerin bir an önce alınmasını diliyoruz” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com