Depremzedeler Şelalede Stres Attı

Depremzedeler Şelalede Stres Attı
VAN (İHA) – Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Muradiye Şelalesi’ne getirilen depremzedeler, halay çekerek stres attı

VAN -  Van Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından Muradiye Şelalesi’ne getirilen depremzedeler, halay çekerek stres attı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’nün konteynır kentlerdeki vatandaşlar için düzenlemiş olduğu gezi-piknik organizasyonu devam ediyor. Hoşap Konteynır Kenti’nde kalan yaklaşık 120 kişiyi aile Muradiye Şelalesi’ne getiren polis ekipleri, onlar için burada piknik ve eğlence programı düzenledi. Çocuklarıyla birlikte halay çekip stres atan depremzede, doyasıya bir gün yaşadılar. Depremzede Perihan Öğmen, kendileri için hazırlanan gezi ve piknik programı dolayısıyla çok memnun olduklarını belirterek, “Evim yoktu, kiracıydım. Eşyalarım tamamıyla yok oldu. İki kızımla ortada kaldık, devlet bize kucak açtı. Eşim 6 yıldır ceza evinde, altı yıldır devlet bize bakıyor. Allah devletime, valime ve tüm yetkililere yardım etsin, onları başımızdan eksik etmesin. Daha önce buraya gelmemiştim. Yetkililer sayesinde buraya geldik, buraları gördük, Rabbim devletimi ve yetkilileri darda bırakmasın” dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok özlediğini ve Van’a gelmesini beklediğini ifade eden Songül Demirayak ise, “Başbakanımıza bizi dışarıda bırakmadığı için çok teşekkür ediyoruz. Bize sahip çıktılar. Sayın valimizi, polislerimizi Allah darda bırakmasın. Çok huzurluyuz, mutluyuz, bizi her yere götürüyorlar. Allah Başbakanımızın yardımcısı olsun, bizi de ev sahibi yapacak. Bizi bu sıkıntılardan kurtaracak. Van’daki hayatımız sıkıcıdır. Minnetsiz oturuyoruz, ancak yine de sıkıcıdır. Başbakanımızı çok özledik, ne olur Van’a gelsin, görelim. Dört gözle Başbakanımızı bekliyoruz” diye konuştu.

Şelalede güzel bir gün geçiren aileler, daha sonra otobüslerle Van’a geri döndüler.

Kaynak: İHA

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com