Depremzedelere yüksek elektrik faturası şoku

Depremzedelere yüksek elektrik faturası şoku
Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs'taki 5,9'luk depremde konutları ağır hasar gördüğü için devlet tarafından Muradınlar Mahallesi'nde yaptırılan prefabrik konutlarda misafir edilen depremzedeler, alınmayacağı taahhüt edilen elektrik harcamaları için

Kütahya'nın Simav ilçesinde 19 Mayıs'taki 5,9'luk depremde konutları ağır hasar gördüğü için devlet tarafından Muradınlar Mahallesi'nde yaptırılan prefabrik konutlarda misafir edilen depremzedeler, alınmayacağı taahhüt edilen elektrik harcamaları için Osmangazi Elektrik Dağıtım Şirketi'nden gelen yüksek faturalara tepki gösterdi.
Yunus Emre Prefabrik Konutlarına yerleşirken Kütahya Valisi Kenan Çiftçi başta olmak üzere yöneticilerin elektrik ve su harcamalarının devletçe karşılanacağını açıkladığını iddia eden depremzedeler, 20 metrekarelik konutlarda bir ayda harcadıkları elektriğin kendilerine çok yüksek bir oranda fatura edilmesinin şaşkınlığını yaşadıklarını kaydetti.
200 dolayındaki depremzede vatandaş, yüksek elektrik faturalarını ödemekte zorlandıklarını belirterek valilikten yardım istedi.
Simavlı depremzede İsmet Ataklı, 'Sayın Valimiz Kenan Çiftçi, elektrik ve su harcamalarınız devlet tarafından ödenecek diye bize güvence vermişti. Bir ay sonunda çok ağır elektrik faturası alınca şok oldum' iddiasında bulundu.
Depremzede Aynur İşlek ise, 'Hem alınmayacak dediler hem de yüksek fatura gönderiyorlar. Bizi mağdur ediyorlar' diye konuştu.
Depremzede Oya Torun da, 'Çamaşır makinemiz yok, ütümüz yok. 41 TL elektrik faturası geldi' diye dert yandı.
Depremzede Zehra Boyalı, 'Allah'tan başka kimsem yok. Medet Allah'tan' şeklinde konuştu.
Depremzede Ali Tuncay ise, 'Sayın Valimiz bize söz verdi, 'Elektrik, su parası alınmayacak' diye. Bir ayda 20 metrekarelik yere 43 lira 50 kuruş elektrik faturası geldi. Geceleri soğuk oluyor. Çocuklarımız üşüyor. Elektrik sobası bile kullanmıyoruz. Ne yapacağımızı şaşırdık' ifadelerini kullandı.
20 metrekarelik prefabrik konutlarda kalan depremzede kadınlar, mutfaklarının dar olması sebebiyle yemeklerini meydana kurdukları kuzinede ortaklaşa pişiriyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com