Depremzedenin yüzde 80'ni afet konutlarından memnun

Depremzedenin yüzde 80'ni afet konutlarından memnun
Kütahya Simav'da 19 Mayıstaki 5.9'luk depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar Başbakanlık Afet ve Acil Durum Merkezi (AFAD) tarafından 9 büyüklüğündeki depreme dayanacak şekilde Muradınlar Mahallesinde TOKİ'ye yaptırılan 928 kalıcı

Kütahya Simav'da 19 Mayıstaki 5.9'luk depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlar Başbakanlık Afet ve Acil Durum Merkezi (AFAD) tarafından 9 büyüklüğündeki depreme dayanacak şekilde Muradınlar Mahallesinde TOKİ'ye yaptırılan 928 kalıcı konutlarına yerleşmeye devam ediyor.
Muradınlar Mahallesi Muhtarı Mustafa Karabulut, afet konutlarına yerleşen depremzedelerin yüzde 80'inin konutlarından memnun kaldıklarını kendisine ilettiğini bildirdi.
Konutlarda ısınma dahil şimdilik hiçbir problemin bulunmadığını vurgulayan Muhtar Karabulut, “52 bloktan oluşan afet konutlarının 7 bloğu yüksek kesimde oluştuğu için fazla rağbet görmedi. Ancak geriye kalan 45 blok neredeyse dolmak üzere. Konutuna yerleşen depremzede muhtarlığımıza gelip memnuniyetini dile getiriyor. Yepyeni bir Simav doğuyor. Afet konutlarının bulunduğu Mahallemizin nüfusu şimdiden 5 bine yaklaşıyor. Muradınlar artık Simav'ın hem çağdaş hem de nüfus yoğunluğu olarak en kalabalık Mahallesi konumuna geldi. Bizde mahalle halkı olarak yeni gelenlere iyi bir ev sahipliği yapmak istiyoruz. Yeni komşularımızı bağrımıza basıyoruz” dedi.
Afet konutlarına yerleşen depremzede İsmail Vurgun (49), “K-23'deki dairelerden birisi bana çıktı. Çoluk çocuk yerleştik. Deprem korkusu ve stresinden uzak mutlu bir yaşantımız oldu. Yerleşmekte nazlanan hemşerilerime çağrıda bulunuyorum. En kısa sürede gelsinler depreme dayanıklı yeni konutlarına yerleşsinler. 2 yıl hiç ücret ödemeyeceğiz. 2 yıl sonra da kira öder gibi ücretlerimizi ödeyip 20 yılda evimizin sahibi olacağız. Çocuklarımızda çeşitli oyun guruplarıyla zenginleştirilmiş parklarda oynayarak iyi bir vakit geçiriyor” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com