Depremzedeye Nisan ayı kira yardımı müjdesi

Depremzedeye Nisan ayı kira yardımı müjdesi
Kütahya Simav’da köy ve beldelerdeki konutları hasar gördüğü için kiralık binalarda oturan hak sahiplerine Nisan ayı kira bedellerinin bu gün itibariyle ödenmesine başlanması depremzedenin yüzünü güldürdü.

19 Mayıs 2011'deki 5,9'luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da köy ve beldelerdeki konutları hasar gördüğü için kiralık binalarda oturan hak sahiplerine Nisan ayı kira bedellerinin bu gün itibariyle ödenmesine başlanması depremzedenin yüzünü güldürdü.
Simav Kaymakamı Yüksel Ünal, kira yardımından kaymakamlık ile önceden taahhütname ve kira sözleşmesi imzalayan hak sahibi depremzedelerin yararlandığını söyledi.
Depremzede hak sahiplerinin Nisan -2012 ayına ait kira yardımlarının 27 Nisan 2012 Cuma günü (Bu günden itibaren) ödenmesine başlandığını bildiren Kaymakam Ünal, kiracı konumdaki hak sahibi depremzede vatandaşların Nisan ayı kira yardımlarını alabilmeleri için nüfus cüzdanları ile birlikte Halk Bank’ın Simav Şubesine başvurmaları gerektiğini söyledi.
Kaymakam Ünal, köylerde oturan depremzedeye 250 TL olarak ödenen kira yardımının beldelerde 300 TL olarak ödendiğini kaydetti.(ERK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com