Depremzedeye 'soğuk' haber

Depremzedeye 'soğuk' haber
19 Mayıstaki 5,9’luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da, kalıcı afet konutlarına yerleşen 345 depremzedeye kötü haber kışın ortasında geldi.

19 Mayıstaki 5,9’luk depremin vurduğu Kütahya Simav’da, kalıcı afet konutlarına yerleşen 345 depremzedeye kötü haber kışın ortasında geldi.
Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) Simav Temsilcisi Mehmet Doğrul, depremzedelerle bir araya geldiği sorunların çözümü toplantısında Kütahya Valiliğinin katkılarıyla yaklaşık 60 günden bu yana sürdürdükleri 52 bloktaki ücretsiz ısınma hizmetinin 18 Ocak 2012 Çarşamba günü sona ereceğini bildirdi.
Sorunların çözümü toplantısına katılan depremzedeler kışın ortasında gelen soğuk haber karşısında üzüntülerini dile getirse de sonucu değiştiremediler.
AFAD Simav Temsilcisi Mehmet Doğrul, 52 bloktaki kalıcı konutlardaki ücretsiz ısınma hizmetinin kesilmesinin bundan önce birkaç kez daha gündeme geldiğini, ancak araya valilik, siyasiler ve diğer bürokratların girmesiyle sürecin uzatıldığını anlattı.
Doğrul, “Bu son karar. Değişmeyecek. 52 bloktaki dairelerde kalanlar kendi aralarında yönetimlerini oluşturacak. Bundan böyle ısınma başta olmak üzere blok ve dairelerin ortak giderleri hak sahipleri tarafından karşılanacak” dedi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) konutları ağır hasar gören vatandaşlar için Muradınlar Mahallesinde TOKİ’ye 52 bloktan oluşan 928 kalıcı konut yaptırdı.
928 kalıcı konuta sahip olacak depremzedeleri belirlemek amacıyla ilçe merkezinde değişik tarihlerde noter huzurunda çekilişler yapıldı. Bu çekilişler sonucunda 848 kişi hak sahibi oldu.80 konut boşta kaldı. Hak sahibi olan 848 depremzededen 345’i bölgeye giderek konutlarına yerleşti.
Valilik soğuktan etkilenmemesi için 52 bloktaki konutların tamamına yerleşimi beklemeden depremzedelere yaklaşık 60 günden bu yana ücretsiz ısınma hizmeti sunmaya başladı.
52 bloktaki kalorifer kazanları Valilik tarafından bulunan kalorifer ateşçileri ve sağlanan kömürlerin yakılması suretiyle ısıtılmaya başlandı.
Yaklaşık 60 gündür ücreti Valilik tarafından karşılanan kömür ile ısınan depremzedelere ise şimdi kötü haber kışın ortasında geldi.
Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Simav Temsilcisi Mehmet Doğrul, Valilikçe depremzedelere sağlanan bedelsiz ısınma hizmetinin 18 Ocak 2012 tarihinde sona ereceğini bildird

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com