“Depremzelerin banka hesaplarına el konulmuştur”

“Depremzelerin banka hesaplarına el konulmuştur”
Kütahya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Simav Temsilcisi Osman Karaarslan, Simav Vergi Dairesinin, depremden etkilenen bazı mükelleflerin küçük vergi borçları yüzünden bankalar ve özel kuruluşlardaki hesaplarına el koyduğunu iddia ett

Kütahya Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Simav Temsilcisi Osman Karaarslan, Simav Vergi Dairesinin, depremden etkilenen bazı mükelleflerin küçük vergi borçları yüzünden bankalar ve özel kuruluşlardaki hesaplarına el koyduğunu iddia etti.
Karaarslan, yaptığı yazılı açıklamada, 19 Mayıs'ta meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki depremde, Simav'da binalar kadar esnafın da ağır yaralar aldığını savundu.
Hükümetin deprem nedeniyle Simav Vergi Dairesine kayıtlı mükelleflerin tüm vergilerinin ödeme tarihini 15 Mart 2012'ye kadar öteleyerek büyük jestte bulunduğunu belirten Karaarslan, şunları kaydetti:
''Simav Vergi Dairesi, depremden etkilenen bazı mükelleflerin küçük vergi borçları yüzünden bankalar ve özel kuruluşlardaki hesaplarına el koymuştur. Bu işlemler yüzünden Simavlı mükelleflerin ticari hayatı baltalanmıştır. Vergi Dairesinin banka ve özel kurumlardaki hesaplarına el koyması sonucu mükellefler iş yapamadığı ve para kazanamadığı için vergi dairesini değiştirmek zorunda bırakılmıştır. Depreme maruz kalmış, işini ve aşını kaybetmiş bir mükellefe karşı Simav Vergi Dairesi de hükümet gibi kucaklayıcı bir tavır sergilemek suretiyle aynı jesti sürdürebilirdi.''
Karaarslan, Ticaret ve Sanayi Odası ile esnaf odalarının, kredi almak için belge istemeye gelen üyelerin birikmiş aidat borcunu isteyerek onları güç durumda bıraktığını ileri sürdü.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com