Derbi öncesi sürpriz karar

Derbi öncesi sürpriz karar
Tarihinde ilk kez bir derbiye ev sahipliği yapmaya hazırlanan Erzurum'da, Cemal Gürsel adıyla bilinen ve 2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları öncesinde 'Yeni Erzurum' olarak değiştirilen stadyumun adı Fenerbahçe - Galatasaray maçı öncesi sürpriz bir kara
Yapıldığı 1968 yılında Türkiye'nin dördüncü Cumhurbaşkanı olan Erzurumlu Cemal Gürsel'in adı verilen 17 bin seyirci kapasiteli stadyumda Erzurumspor 42 yıl maçlarını oynadı. 2011 Dünya Üniversitiler Kış Oyunlarında 26 milyon liraya yenilenerek tribünleri kapatılarak yukarıdan üflemeli olarak yukarıdan ısıtılan ve adı 'Yeni Erzurum' olarak değiştirilen stadyumda Kış Oyunlarının açılış- kapanış törenleri gerçekleştirildi.
 
Derbi maça ev sahipliği yapacak olan 23 bin 700 koltuklu Yeni Erzurum Stadyumun ismi önceki gün Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından sürpriz bir şekilde yeniden değiştirildi. Yeni Erzurum ismi tutmadığı için halkın büyük bir bölümü ve yerel gazeteler hala 'Cemal Gürsel Stadı' olarak adlandırdığı stata, bu kez Kurtuluş Savaşı kahramanlarından Mustafa Kemal Atatürk'ün silah arkadaşlarından Kazım Karabekir'in adı verildi. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com