Dereköy camilerinde tadilat çalışması

Dereköy camilerinde tadilat çalışması
Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Dereköy beldesinde bulunan camilerde Belediye ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla tadilat çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Kütahya'nın Hisarcık ilçesi Dereköy beldesinde bulunan camilerde Belediye ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla tadilat çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Merkez camii ve Yunus Emre camilerinde tadilat çalışmalarına başlandığını ifade eden Belediye Başkanı İsmail Akbulut, “ Belediye başkanlığımızın önderliğinde oluşturulan 4 kişilik komisyon büyük bir özveri örneği göstererek hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla bu güzel işi başardılar. Yaklaşık 40 yıl önce yapılan Merkez Camimizin çatısı tamamen deforme olmuştu. Bu nedenle yağmur yağdığında çatı akmakta ve caminin içine zarar vermekteydi. Halkımız camilerimize yaklaşık 15 bin TL yardımda bulundu. Birçok vatandaşımız kavak ağacı hibe etti, birçoğu ise bedenen çalıştı. Dolayısıyla güç birliğiyle merkez camimizin çatısını tamamen yeniledik. Şimdi de Yunus Emre camimizdeki sıva, iç, dış boya ve en önemlisi iç teçhizatı gibi eksikleri giderilecektir. Merkez camii için 7 bin adet kiremit, 500 metrekare nebram ziftli kâğıt,30 metre kereste, 250 kilo civi, 100 metrekare saçaklar için laminent sunta,123 metre paslanmaz boyalı oluk kullanıldı, Yunus Emre camiinin iç teçhizatına 12 bin TL olmak üzere yaklaşık 16 bin TL masraf gideceği hesap edilmiştir. Bu çalışmalarda emeği geçen maddi ve manevi destek veren komisyon üyelerimize ve tüm belde halkımıza teşekkürlerimi sunuyorum, Zira maneviyatına sahip çıkmayanın maddiyatının da hayrı olmaz. Belde halkımız bu güne kadar olduğu gibi bu günde üzerine düşüne azami derecede yerine getirdi, yarında aynısını yapacağından hiç şüphem yoktur” diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com