Dereli Kaplıcaları'na destek çağrısı

Dereli Kaplıcaları'na destek çağrısı
Emet ilçesinde bulunan Dereli Kaplıcaları'nın yol ve istimlak çalışmaları için destek çağrısında bulunuldu.

Emet ilçesinde bulunan Dereli Kaplıcaları'nın yol ve istimlak çalışmaları için destek çağrısında bulunuldu.
Günlüce belde Belediye Başkanı Cemil Korkut, AA muhabirine, Günlüce'ye 4 kilometre uzaklıktaki Dereli'nin Tavşanlı ve Emet bağlantılarının sağlandığı yolların yılın 4 mevsiminde açık olduğunu bildirdi.
Kaplıca bölgesinde belediye, kooperatif ve gerçek kişilerce yaptırılan modern otel ve moteller bulunduğunu belirten Korkut, Değirmisaz Kömür İşletmesine ait sauna ve restorana sahip tesislerin yer aldığını söyledi.
Korkut, üç kapalı havuz ve 10 özel banyo bulunan Dereli'de yaz aylarında günde yaklaşık 3 bin kişiye hizmet verildiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
''Kaplıca suyunun debisi saniyede 286 litre olup, sıcaklığı 38-39,5 derecedir. Suyun tadı ise maden suyu özelliğindedir. Kaplıcamızın gazlı su niteliğindeki suyu içilebilir, mide hazmını kolaylaştırır, romatizma, nevrit, nevralji, kadın hastalıkları, kırık çıkık sekelleri ve cilt hastalıklarına şifalıdır. Ancak beldemizde birtakım sorunların var olması, bizleri hizmet noktasında zora sokmaktadır. Dereli Kaplıcaları yol ıslahı ve zon bölgesinin istimlak işlemin başlatılması gerekiyor. Bunun için İl Özel İdaresine başvurduk. Umut ediyoruz ki gelecek yıl programa alınır.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com