'Derin AKP' soruşturmaya karşı işbaşında!

'Derin AKP' soruşturmaya karşı işbaşında!
MHP Başkanvekili Oktay Vural hükümetin yolsuzluğun üstünü örtmeye çalıştığını söyledi.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İstanbul merkezli soruşturmaya ilişkin, "Hükümet kendini bu işten sıyıramaz, birilerini suçlu göstererek, kendi sorumluluk hırkasını başkasının üstüne giydiremez" dedi.

Vural, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında İstanbul merkezli operasyona değinerek, hükümetin olayın üstünü örtmeye ve soruşturmaya müdahale etmeye çalıştığını ileri sürdü.

"AKP'nin derin yapısı iş başındadır. Devletin içerisinde özel organizasyonlar, AKP derin devleti çalışmaktadır" diyen Vural, yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının sızdırıldığının, muhtemel şüphelilerin haberdar edildiğinin ortaya çıktığını iddia etti. İstanbul Emniyet Müdürünün savcının ifadeye çağırdı İstihbarat Şube Müdürünü, "hangi gerekçeyle çağrıldığı anlaşılamamıştır" diyerek ifadeye göndermemesini eleştiren Vural, Emniyet Müdürünün bu yaklaşımı ile hukuku rafa kaldırdığını, soruşturmayı engellemek için görevlendirdiğinin de ortaya çıktığını savundu. "Artık Türkiye bir hukuk devleti değildir, darbecilerin yönettiği bir devlettir. Hukuk askıya alınmıştır" diye konuşan Vural, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kendi ikbali için devletin kurumlarını birbirine düşman kıldığını iddia etti.

Hükümetin ve AK Parti'nin "kaçabilirsen kaç" taktiği uyguladığını söyleyen Vural, iktidarın denetim ve hukuk kaçkını konumuna geldiğini ifade etti.

Soruşturmada adı geçen bakanların istifa etme taleplerinin Başbakan Erdoğan tarafından geri çevrildiğini söyleyen Vural, Başbakan Erdoğan'ın bu işin nereye ulaşacağı endişesi içinde olduğunu öne sürdü. Vural, "Sırada başkaları vardır. Başbakan onun için bunlara sahip çıkıyormuş görüntüsü verip, önce karda yürüdüğü izleri silmeyi, ondan sonra da bu bakanlarla ilgili tasarruf yapmayı planlamaktadır. Amaç ve hedef kendisini sıyırmak. Ama kanser bütün AKP zihniyetini kavramıştır. Bu çerçevede son derece olayların, değerlendirmelerin olduğu, TBMM'de milletin hukukunu yaparken, AKP'nin hukuku ayaklar altına aldığı bir dönemde TBMM çalışmalıdır. Çalışmalıyız. Onun için parlamentonun çalışması ve milletin hakkına, hukukuna uzanan bu el konusunda milli iradenin konuşması gerektiğini düşünüyoruz" diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com