Derin Devlet Doğan'ı Malı Gibi Kullanmıştır!

Derin Devlet Doğan'ı Malı Gibi Kullanmıştır!
Ergun Babahan'dan Birand'a destek, Doğan Grubu'na çok sert suçlamalar geldi...

Mehmet Ali Birand'ın başlatı darbe sevdalısı medya tartışmaları sürüyor. Star yazarı Ergun Babahan konuya somut isimler ve adresler üzerinden devam etmiş.

Babahan Türk medyasının askerci refleksleriyle bu eleştirileri hakettiğini söylerken Doğan Grubu'na özel bir başlık açmış. Derin devletin, Doğan Grubu'nu kendi malı gibi kullandığını savunan Star yazarı, derin devlet Doğan Grubu'nda 'kilit noktalara ve köşelere kendi elemanlarını yerleştirmiştir.' dedi.

Babahan, "Darbecilik gende değil, ceplerde!" diyerek başladığı yazısında şöyle devam ediyor:

Türkiye'nin kendine merkez diyen medyası askeri medyadır.
Mısır'ın El-Ahram gazetesi için kullanılan ''yarı-resmi'' tanımlanması Türkiye'deki gazeteler için ''yarı-askeri'' biçiminde çevrilebilir. Bu medya da adını tam koymak gerekirse, Doğan medyasıdır.

Doğan medyası bu topraklarda devleti rahatsız eden her eylemin, her insanın karşısında olmuş, bu insanları itibarsız hale getirmek için her türlü yayını yapmıştır.

Derin Devlet denilen yapılanma bu grubun gazetelerini kendi malı gibi kullanmış, özellikle kilit noktalara ve köşelere kendi elemanlarını yerleştirmiştir.

Bu açıdan bakınca özellikle grubun amiral gemisi yolları Ergenekon'da kesişenlerin buluşma noktası haline gelmiştir.

Atamalar gazetecilik yeteneğine göre değil, Derin Devlet'in kilit noktasındaki isimlere yakınlığa, onlara sadakata göre yapılmıştır.

Son olarak Adli Tıp'tan emekli olan bir hanım, ''Şato'' denilen 1. Ordu Komutanlığı karargahının talebiyle bu gazeteye yazar yapılmıştır.

Derin Devlet, Hrant Dink'i İstanbul Valiliği'ne çağırıp tehdit ederken Hürriyet Gazetesi, manşetleri, köşe yazılarıyla onu hedef haline getirmiş, sonra da cinayetinin bir çete değil de 3-5 okeyci çocuğun eylemi olduğunu iddia edebilmiştir.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com