Derna Artık İslami Bir Örgüt Tarafından Yönetiliyor

Derna Artık İslami Bir Örgüt Tarafından Yönetiliyor
Libya Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid Kaym, Kaide'nin ülkenin doğusundaki Derna'da İslami emirlik kurduğunu açıkladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Halid Kaym, Avrupa Birliği ülkelerinin büyükelçileriyle toplantısında yaptığı açıklamada, El Kaide'nin doğudaki Derna'da eski bir Guantanamo tutsağı tarafından yönetilen bir İslami emirlik kurduğunu belirtti.

GAZETECİLERE TEHDİT


Kaym, ülkeye yasadışı yollardan giren gazetecilerin, "El Kaide işbirlikçisi ve kanun kaçağı sayılacağını" belirtti.
Kaym, gazetecilere açıklamasında, "Ülkeye yasadışı yollardan giren gazeteciler var. Artık onları El Kaide işbirlikçisi ve kanun kaçağı olarak sayacağız. Güvenliklerinden sorumlu değiliz. Teslim olmazlarsa tutuklanacaklar" dedi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Kaym, CNN, El Arabiya ve BBC'nin Arapça yayın yapan kanalından 3 ekibe izin verildiğini, ülkeye yasadışı yollardan giren bir CNN muhabirinin ekibe katılmasının gerektiğini, aksi halde tutuklanacağını söyledi.

FRATTINI: BATILILARI KAÇIRMAK İSTİYORLAR


İtalya Dışişleri Bakanı Franco Frattini
de bugün yaptığı açıklamada, "Sirenaik bölgesinde son günlerde Libya'nın doğusunda bir İslami emirlik kurulduğu ve Batılıları kaçırmak istediklerinin açıklandığını" söyledi.

Frattini, "Bu İslami radikalizm bizi endişelendiriyor, çünkü AB'den birkaç yüz kilometre ötede bulunuyor, ancak hiçbir şey yüzlerce masum sivilin ölümünü halkı çıkaramaz" diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com