Derneğe örgüt diyerek aileleri korkutuyorlar

Derneğe örgüt diyerek aileleri korkutuyorlar
Polis aileleri arayarak korkutmaya çalışıyor

İzmir'de Özgür Eğitim Platformu'nun düzenlediği öğrenci kampına katılan öğrencilerin aileleri polis tarafından arandı. Polislerin Ankara'dan gelen 15 öğrencinin ailesini arayarak “çocuğunuz terör kampında gelin görüşelim” dediği öğrenildi.

Cumhuriyet Gazetesi'nin haberine göre "Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" sloganı ile Göztepe Özgürlük Parkı'nda kamp yapan Özgür Eğitim Platformu'nun Ankara'dan gelen 15 üyesi polisin ailelerini aramasıyla şok oldu. Sekizinci kez yaptıkları öğrenci kampını başından beri engellemeye çalışan polis şehir dışından gelen öğrencilerin ailelerini tek tek aradı. Öğrencilerden Cemre Akın'ın annesi Songül Akın da polisin aradığı veliler arasındaydı.

Songül Akın olayı şöyle anlattı;

"Perşembe günü eşim arandı. ‘Emniyet’ten arıyoruz kızınızın nerede olduğunu biliyor musunuz’ diye sordular. Eşim de ‘Evet kızım bir öğrenci kampında’ dedi. Polis ‘Kampın ne içerikte olduğunu bilmiyorsunuz. Kızınız da bilmiyor. Terör örgütünün kampı orası’ diyerek bizimle görüşmek istedi. ‘Emniyet’in önüne gelin biz sizi oradan alalım konuşalım’ dediler. Eşim ‘İl dışındayım yarın geleyim’ dedi. Ben de eşimle konuştum böyle bir şey olmadığını tüm ailelerin arandığını benzer şeylerin söylendiğini anlattım. Polis ertesi gün tekrar aradı. Eşim de ‘Çocuğumun nerede olduğunu biliyorum gelmeyeceğim’ dedi, ama polis gelmesi için epey ısrar etti.”

Polisin “terör örgütü” tanımlamasından rahatsız olan aileler çocuklarına güvendiklerini söyleyerek polis ile görüşmeye gitmedi. ÖEP de konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacak. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com