Dernek ve kulüp temsilcileriyle toplantı

Dernek ve kulüp temsilcileriyle toplantı
Tavşanlı Belediyesi öncülüğünde, ilçede faaliyet gösteren 46 dernek ve kulübün temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapıldı.

KÜTAHYA - Tavşanlı Belediyesi öncülüğünde, ilçede faaliyet gösteren 46 dernek ve kulübün temsilcilerinin katılımıyla toplantı yapıldı.
Hüsnü Ordu Kültür Merkezindeki toplantıda konuşan Belediye Başkanı Mustafa Güler, sivil toplum kuruluşları arasındaki iletişimin artırılması halinde daha verimli hizmet vereceklerine inandığını bildirdi.
Tavşanlı'da modern şehircilik hizmeti verilmesinin gerekliliğine inanarak, geleceğe dönük projelerin gerçekleştirilmesi için çalışmalarının sürdüğüne işaret eden Güler, öncelikle acil sorunlar üzerinde durduklarını belirtti.
Güler, ihtiyaç sahipleri ve işsizlerin belirlenmesi için sağlıklı bir envantere ihtiyaç duyulduğunu dile getirerek, bunun için çalışma başlattıklarını kaydetti.
İlçede 187 derneğin faaliyette bulunduğunu anlatan Güler, ''Bu derneklerin hepsi güzel amaçlar için çalışıyor. Eğer bir iletişim ortamı oluşturulur, işbirliği genişletilirse, belediye desteği de verilirse çok kısa sürede ilçede sorun kalmaz'' dedi.
Güler, TFF 2. Lig'e yükselen TKİ Tavşanlı Linyitspor kulübünün adından ''Belediyesi'' ibaresinin çıkarılması konusunda şunları söyledi:
''Kulüp yöneticilerimizle görüşmelerimiz oldu. Kulübe, yönetime belediyeyi temsilen üyeler alınmasını teklif ettik. Yapılan yazışmalar sonucunda bu teklifimiz kabul edilmedi ve belediye ibaresi kulübün adından silindi. Linyitspor, Tavşanlı için önemlidir. Biz belediye olarak yine desteklemeyi sürdüreceğiz. Ancak tahsilatı belediye görevlileri yapacak ve makbuz karşılığında yardıma devam edeceğiz. Kulübün genel kurulunda tüzük değişikliğine gittiler. Belediye ibaresinin kaldırılması oylandı ve kabul edildi. Biz de salondan bunun üzerine ayrıldık.''
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com