Ders notlarını satarak milyoner oldu

Ders notlarını satarak milyoner oldu
ABD'de yaşayan anaokulu öğretmeni Deanna Jump faturalarını zor ödediği bir dönemde hayatını değiştirecek bir projeye imza attı. Ders planlarını internet üzerinden satışa sunan öğretmen bugüne kadar 1 milyon dolar para kazandı.
ABD’nin Georgia eyaletinde yaşayan Deanna Jump deneyimli bir anaokulu öğretmeniydi. Jump’ın maddi sıkıntı çektiği bir dönemde imza attığı projeyle hayatı değişti.
 
43 yaşındaki öğretmen ders notlarını ve büyük titizlikle hazırladığı ders planlarını bir internet sitesi üzerinden satmaya başladı.
 
Kendisi gibi öğretmen olan eşinin de desteğiyle 17 senelik bilgi birikimini internette paylaşan Jump satışların artmasıyla kısa sürede maddi durumunu düzeltti.
 
3 çocuk sahibi öğretmen Businessweek dergisine verdiği röportajında bu kadar para kazanabileceğinin aklının ucundan bile geçmediğini söyledi.Jump şöyle konuştu:

“O gün öğrencilerinize dinozorlarla ilgili bir ders vermek istiyorsunuz diyelim. Benim hazırladığım paketi satın aldığınızda dinozorlarla ilgili yapabileceğiniz her türlü aktiviteye ulaşıyorsunuz.Ayrıca o ders için kullanabileceğiniz kaynak kitapların listesi de satın aldığınız paket içinde mevcut.”
 
Jump’ın üye olduğu site Paul Edelman adındaki New Yorklu başka bir öğretmen tarafından 2006 yılında kuruldu.Siteye kayıtlı olan 15 bin öğretmen ve hepsi buradan satışa çıkardıkları notlarla aile bütçelerine katkı sağlıyor.  (EAK)

Ntvmsnbc
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com