Dershane savaşında Erdoğan'a sert sözler

Dershane savaşında Erdoğan'a sert sözler
Gülen Cemaati ile AKP Hükümeti arasındaki dershane savaşında Fethullah Gülen'den sert bir açıklama daha geldi.
Cumhuriyet- Daha önce yaptığı, "Bize cennetin kapısını kapatmak bile isterler, Firavun sizin karşınızdaysa doğru yoldasınız" açıklamasıyla AKP hükümetini hedef alan Gülen, bu kez de "Öyle rahatsızlıklardır ki tımarhanelerde bile tedavisi kabil değildir" ifadelerini kullandı.
 
Herkul.Org sitesinde, Gülen'in 15 Kasım Cuma akşamı yaptığı sohbetin 8 dakikalık kısmı yayınlandı.
 
'392. Nağme: Fırtınalı dönemlerde istikâmet, sabır ve hâcet namazı' başlıklı 07.58 dakikalık sohbet özetinde Gülen, şunları söyledi:
 
Gülen'den çok sert dershane açıklaması
 
"Muhalif rüzgarlar esebilir, çok defa insanları önüne katıp savurabilir. Karakter bakımından zayıf insanlar, belli çıkarlar, belli menfaatler mülahazasında hep savrulabilirler. Olup biten bu şeyler karşısında katiyen sarsılmama, ye'se kapılmama müminin şiarı olmalıdır. Ezilmeme 'Allahümmehdi gavmi feinnehüm la yağlemun ev la yağlifun', 'Allahım benim bu etrafımdakileri hidayet eyle, beni bilmiyorlar, yapmazlardı bunu' diyor. İnsanlığın iftihar tablosu. Kime ihtiva etmişsiniz, kimin arkasındasınız, kimin sözü sizin için aydınlatıcı, ışık tutucu, rehber, rehnüma yanıltmayan sözdür. Bence onun arkasında durmak lazım. İhtimal bizim bu dostlarımız genelde ruh aletimizi bilemeyerek bu türlü olumsuz şeylere kendilerini saldılar. Allahım bizim ahvalimizi, efkarimizi, amalimizi ıslah buyurduğun gibi buyuracağın gibi onlarında ahvalini, efkarini, efalini ıslah buyur.(MUE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com