"Dersim’den sana ekmek yok, başka kapıya"

"Dersim’den sana ekmek yok, başka kapıya"
Başbakan Erdoğan’ın Dersim konusunu sömürü aracı yaptığını söyleyen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, “Dersim halkının Cumhuriyet’le sorunu yok. Dersim’den sana ekmek yok, başka kapıya” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu, özetle şunları söyledi:

Van halkı CHP’yi artık çok iyi biliyor. Biz yüreğimizi ortaya koyduk, onlar ne yaptılar? ‘Siz sarayda oturuyorsunuz biz de mi buraya gelsek’ diyerek gaf yapan İçişleri Bakanı o koltukta nasıl oturuyor? Depremden sonra açıklama yapan Bakan Erdoğan Bayraktar ‘İstifa çağrılarına gülüyorum’ diyor. Buna palyaçolar bile gülmez."

VİDEO İÇİN TIKLAYINIZ!

"Bu kadar pişkinlik ve sorumsuzluk ancak AKP’de olur. Arama kurtarma ekiplerini sınırda bekletip, o insanları ölüme sürükleyen insanlara ‘Ölümün sorumlusu sensin’ deme hakkımız yok mu? Vicdanı dinleyip o koltuktan gitmesi gerekmez mi? Bunların derdi insan değil. Dertleri rant, başka dertleri yok. Öznür çocuk yaşamını yitirdi. Hani her yer erzak doluydu? Japonya’daki depremden sonra bir bakan ‘Vatandaşların kalbini kırdım’ diyerek istifa ediyor."

SEN MUSTAFA KEMAL!İ ELEŞTİRMEK İSTİYORSUN!

"CHP’nin tahinde 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' var. Dün de bugün de bağımsızlık tutkunudur. Sen dün de bugün de taşeronsun. Kendine gel Başbakan? Ne zaman pusulası şaşsa CHP’yi eleştiriyor. Sen Mustafa Kemal’i eleştirmek istiyorsun. Senin hedefin Atatürk’le hesaplaşmak, Cumhuriyet’i tasfiye etmek var. Cumhuriyet’ten geri dönüş olmayacak."

BEN DERSİMLİ BİR AİLKENİN ÇOCUĞUYUM!

"Ben sustukça Başbakan zıvanadan çıkıyor. Ben Dersim’li bir ailenin çocuğuyum. Bu ulusun, bu ülkenin çocuğuyum. Üç evladımı bu ülke için yetiştirdim. Gönüllerinde ruhlarında Kuva-i Milliye ve Mustafa Kemal var. Dersimliyim, şimdi de CHP’nin genel başkanıyım. Bununla gurur duyuyorum. Allah nasip ederse yarın da başbakan olacağım."

HİÇBİR DERSİMLİ

"Hiçbir Dersimli, Başbakan gibi bu ülkenin birliğiyle rövanş peşinde değildir. Dersim halkının Cumhuriyet’le sorunu yok. Başbakan’ın zihin haritası Ermeni diasporasının zihin politikasıyla aynıdır. Başbakan ucuz hesaplar için çaba harcıyor. Başbakan, Ermeni soykırımı iddialarını dayatırsa şaşmam. Belgeler senin elinde, hesap sormazsan namertsin. Başbakan Dersim’i sömürü aracı yapmasın. Bu kışkırtıcı üslubundan vazgeç. Dersim ve Dersimli’den de sana ekmek yok, başka kapıya!"

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com