Dersimli de Onu Dersimli Biliyor!

Dersimli de Onu Dersimli Biliyor!
'Kökenini inkar edenlerden, kimliğini gizleyenlerden kimseye yarar gelmez'

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu için, "Neden göğsünü gere gere ’Ben Dersimliyim’ diyemediğini anlamakta zorlanıyoruz" dedi.

Başbakan Erdoğan, partisince Çorum’da, Abide Meydanı’nda düzenlenen mitingde, Türkiye’de 30 yıldır, CHP’nin de, MHP’nin de hep 12 Eylül’ün edebiyatını yaptığını, 12 Eylül mağdurlarını istismar ettiklerini ifade ederek, "12 Eylül’le hesaplaşmaya gelince, 12 Eylül’ün üzerindeki dokunulmazlık zırhını kaldırmaya gelince orada yan çiziyorlar. Çetelerle, kirli senaryolarla mücadeleye gelince orada yan çiziyorlar" diye konuştu.

Çorum’un, "Deniz suyu gibi, ne içiliyor ne de geçiliyor" diye güzel bir sözü bulunduğunu ifade eden Erdoğan, CHP milletvekillerinin, Silivri’ye giderek, orada Danıştay saldırganlarıyla yan yana oturduklarını söyledi.

CHP’nin "Ben Ergenekon’un avukatıyım" dediğini, Genel Başkanlarının da bol bol meydanlardan selam gönderdiğini belirten Erdoğan, şöyle devam etti:

"Haftalardır 27 Nisan bildirisini diline dolayan CHP Genel Başkanı, bugüne kadar çıkıp da ’Hayır. CHP, Ergenekon’un avukatı değildir’ diyemedi. Gittiği illerde, sanıklara selam olsun diyor. Yargıya destek olmak yerine, süreci sulandırmak için ellerinden geleni yapıyorlar.

Çetelerin açığa çıkarılmasını istemiyorlar. Karanlık noktaların aydınlatılmasını istemiyorlar. Kışkırtmalarla yüzleşemiyorlar, darbelerle hesaplaşamıyorlar."

-"OY PUSULASINDA PARTİLERİN AMBLEMİ YOK"-

CHP’ye oy veren, gönül veren kardeşlerine seslendiğini belirten Erdoğan, bu oylamanın bir genel seçim oylaması olmadığını, bunu böyle bilmelerini ve bir yanılgıya düşmemelerini istedi. Erdoğan, şöyle konuştu:

"Biz 12 Eylül’de iktidarın oylamasını, muhalefetin oylamasını yapmayacağız. Oy pusulasında partilerin amblemi yok. Orada ’evet’ var, ’hayır’ var. Ya ’evet’e mührü basacaksın ya da diğerine. Ben CHP’ye geçmişte oy vermiş kardeşime diyorum ki, ’Sana saygım var, oyuna saygım var ama bu bir halk oylaması.’ Bak buraya gelenler, CHP’nin Genel Başkanı, diğerleri, gelip de şu 26 maddeyi konuşmuyorlar. Başka şeyler konuşuyorlar. Hala bir genel seçim kampanyası yürütüyorlar.

Sorun, deyin ki, ’Bu 26 maddede ne var? Sayın Genel Başkan bundan bahset.’ Bundan bahsettiklerini duydunuz mu? Çünkü onların derdi başka.

Varsın onlar statükoyu muhafaza etsinler ama ben, CHP’ye oy vermiş kardeşlerim inanıyorum ki, 12 Eylül’de bu yanlışı da düzeltecekler."

MHP’ye gönül vermiş kardeşlerine de seslendiğini ifade eden Erdoğan, onların tavanları gibi düşünmediğine inandığını belirtti. Erdoğan, şunları söyledi:

"Taban başka, tavan başka. Taban farklı. Çünkü MHP’yi CHP’nin arkasına vagon yaptılar, onun arkasından gidiyor. Düşünebiliyor musunuz? MHP, CHP ile yan yana gelebilir mi? MHP, BDP ile yan yana gelebilir mi? CHP, MHP, BDP, YARSAV ve bir kısım medya bir araya gelmişler ve diyorlar ki, ’Bu proje AK Parti projesidir.’ Hiç alakası yok. Bu proje darbe anayasasına karşı milletin projesidir, milletin.

İşte onun için bundan önce diyordum ki, siz ruh ikizisiniz, MHP, CHP. Şimdi ne oldu ruh üçüzü oldu. İnanıyorum ki, bu partilere oy veren kardeşlerim, başlarını iki ellerinin arasına alacaklar, (Doğru ya, biz bir merkez seçim veya genel seçim oylaması yapmıyoruz. Biz bir halk oylaması yapıyoruz. Bu halk oylaması ne getiriyor, bize ne kaybettiriyor?)"

-"25 KURUŞA SİMİT YOK"-

Anayasa değişikliğiyle artık memurların toplu iş sözleşmesi yapacaklarını belirten Erdoğan, değişiklikle bilirkişiden çıkacak kararın nihai karar olacağını anlattı.

Erdoğan, şöyle devam etti:

"(Biz işçiden yanayız, memurdan yanayız, toplu iş sözleşmesi istiyoruz) diyenler şimdi... Bu KESK, KAMUSEN, bunlar şimdi o kadar ideolojikler ki, ’Bu işi halk oylamasından sonraya bırakalım.’ Niye? O zaman diyorlar, ’toplu iş sözleşmesi çıkacak ya.’ Evet çıkacağını da kabulleniyorlar. ’Görüşmeyi o zaman yaparız.’ Peki siz ne yapıyorsunuz diyoruz. ’Biz hayır diyoruz’ diyorlar. Bu ne perhiz ne lahana turşusu. Mademki toplu iş sözleşmesi bu kadar güzel, o zaman niye oyunu vermiyorsun?

Kusura bakmasınlar, arkadaşlarım kendileriyle görüşmeyi yapacaklar. Bu görüşmede gereği kendileriyle konuşulacak. Böyle 25 kuruşa simit yok. İşin hakkını vereceksin arkadaş. Dürüst ol dürüst, dürüst ol. İdeolojik davranma. Burada, doğrunun yanında olacaksın. İki kere iki dört. Hiçbir zaman beş olmadı, üç de olmadı. Yazın da dört, kışın da dört, gece de dört, sabah da dört. Biz bunu istiyoruz. Bu yolda olanlara can kurban ama bu yolda olmayanlar kusura bakmasın. Haddini bildirmek benim milletimin görevi. Varsın onlar değişime dirensinler. Varsın onlar kaçak güreşsinler."

-"DERSİMLİ DE ONU DERSİMLİ BİLİYOR"-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, gittiği her yerde soyundan, soy ağacından bahsettiğini ifade eden Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun gittiği her yerde, köklerinin Akşehir’de olduğunu altını çize çize vurguladığını söyledi.

Erdoğan, şöyle dedi:

"Buna neden ihtiyaç duyduğunu anlamış değiliz. Neden göğsünü gere gere ’ben Dersimliyim’ diyemediğini anlamakta zorlanıyoruz. Hakikaten Dersimli de onu Dersimli biliyor, Nazimiyeli biliyor. Niye bundan çekiniyorsun? Niye? Burada bir incelik var.

Bakınız Dersim katliamının altında ne yatıyor; on binlerce insan orada katledildi, Tuncelili katledildi. Hangi zihniyet katletti? CHP zihniyeti katletti.

Sayın Genel Başkanı diyor ki, ’ben o zaman doğmamıştım’ diyor. Biz sana bu işin faili sensin demiyoruz ki. Biz mensubu olduğun zihniyetin soy ağacının bu ülkede neler yaptığını anlatıyoruz. Bunu anlatıyoruz, niye ürküyorsun? Niye korkuyorsun?

Lafa geldiği zaman Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ’biz kurduk’ diyorsunuz ama önünüze de bu fatura gelince, ’ben bu faturayı ödemem, çünkü ben doğmamıştım’ diyorsun. İşine geldiği zaman, ’bizim partimiz Atatürk’ün partisidir’ diyorsun. İşine geldiği zaman başka yere çekiyorsun. İyiyken sahip olacaksın, kötü olduğu zaman da kaçacaksın. Yok öyle 25 kuruşa simit.

Hani eskiden mahallelerde oynardık ya, ’ortada kuyu var, yandan geç.’ Aynen şimdi bunlar da böyle. Ortada kuyu var, yandan geç. Artık millet bunları yutmuyor. Kuyuların ağzını kapatıyoruz artık, kapatıyoruz, içini de dolduruyoruz. Çünkü, bizim inancımıza göre insanın soyu sopu, ırkı, rengi, kökeni üstünlük kaynağı değildir."

Kendilerinin, yaratılanı yaratandan dolayı seven bir anlayışa sahip olduklarını vurgulayan Erdoğan, yönetim anlayışlarına göre, hiç kimsenin soyundan, ırkından, kökeninden dolayı hor görülemeyeceğini, dışlanamayacağını, herkesin kökenini rahatlıkla ortaya koyabildiğini söyledi.

Erdoğan, "Kökenini inkar edenlerden, kimliğini saklayanlardan ise kimseye bir yarar gelmez" dedi.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com