Dersimli Olmaktan Gurur Duyuyorum!

Dersimli Olmaktan Gurur Duyuyorum!
Başbakan'ın soy sop siyaseti yapmaya çalıştığını 'Aman ha, o Tuncelili' dediğini söyleyen Kılıçdaroğlu, 'Hiçbir zaman aslımızı inkar etmedik' dedi

Memleketi Tunceli'de gövde gösterisi yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin demokrasi ve özgürlükler konusundaki manifestosunu açıkladı. Kışla Meydanı'ndaki mitingde konuşması sık sık 'Dersim seninle gurur duyuyor' sloganıyla kesilen Kılıçdaroğlu özetle şöyle dedi:

NE DEMEK İSTEDİĞİNİ BİLİYORUZ: Recep Bey il il dolaşıyor, soyumuzu sopumuzu araştırıyor. Onların üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor. Ülkenin her tarafını geziyor, 'Aman ha! O Tuncelili' diyor. Tuncelili olmaktan, Dersimli olmaktan gurur duyuyorum. Aslında ne demek istediğini siz de, ben de biliyorum. Biz hiçbir zaman aslımızı inkar etmedik. Aslımızla da, soyumuzla da, sopumuzla da gurur duyarız. Aslını inkar edenlerden değilim. Dersim deyince aklıma özgürlük geliyor. Hayatım boyunca hiç kimsenin inancıyla, diniyle, mezhebiyle, etnik kimliğiyle ilgilenmedim.

DERSİM'İ TANIMIYORLAR: Bunlar gerçekten Tunceli'yi de Tuncelileri de tanımıyor.  Buzdolabı, çamaşır makinesini dağıttılar, Tuncelileri çantada keklik sandılar. O yaptıklarına karşı Tuncelili sana bir ders verdi.

BARIŞI GETİRECEĞİZ: Size sözüm var. Bedeli ne olursa olsun kardeş kavgasını bitireceğim. Bu coğrafyaya barışı getireceğim. Bu ülkede herkesin barış içinde, huzur içinde yaşadığı bir düzeni kuracağız.

SEÇİLEN BAŞKANA KELEPÇE OLMAZ: Seçimle gelen belediye başkanlarına hepimizin saygı duyması lazım. Halkın seçtiği adamları aylarca yıllarca hapiste tutmanız doğru değildir. Hele hele o belediye başkanlarını sıraya dizeceksiniz, eline kelepçe fotoğraf çektirip medyaya servis yapacaksınız, bunlar doğru değil.

DERSİM BELGELERİNİ AÇIKLA: Recep Bey, Dersim gerçeğinden kaçtığımı söylüyor, 'Dersim belgelerini açıklarsak sokağa çıkamazlar' diyor. Ben de buradan sesleniyorum, yüreğin varsa Dersim belgelerini açıkla.  Halktan gizli bir şey olamaz. Gerçeklerden korkmamak lazım. Devletin elbette sırları olabilir.Ama belirli bir tarihten sonra halka her şeyi açıklamak lazım. O açıklamazsa ve bana yetki verirseniz 13 Haziran'da Dersim belgelerini açıklayacağım.

YİNE TARİH YAZIN: Demokrasi tarihi yazdınız. 12 Eylül Anayasa'sına da, Erdoğan'ın anayasasına da en yüksek 'hayır' oyunu siz verdiniz. İnsan hakları, özgürlük denilince siz, insana saygı ve sevgi deyince yine Tunceli ve Dersim akla gelir. 12 Haziran'da yine tarih yazın.Hadi Tunceli'de iki sıfır yapın.

OTOBÜSE YUMURTA: CHP lideri Tunceli'den Elazığ'a geçerken Kovancılar İlçesi'nde CHP otobüsüne yumurta atıldı. Kılıçdaroğlu, müdahale eden partilileri 'Ona bir şey yapmayın' diyerek engelledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com