“Dersine çalışmamış!..”

“Dersine çalışmamış!..”
Kütahya'da dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, , şehir merkezinde esnaf ve vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Dükkanlarının önünde ve ara sokaklarda biriken kar birikintilerini temizleyen vatandaşlar; "Geçen aylarda yağan

Kütahya'da dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devam eden kar yağışı, , şehir merkezinde esnaf ve vatandaşlara zor anlar yaşatıyor. Dükkanlarının önünde ve ara sokaklarda biriken kar birikintilerini temizleyen vatandaşlar; 'Geçen aylarda yağan kar şiddettli oldu diye belediye ekiplerinin temizlemkte zorlandığını düşünüyorduk. Bugün yağan kar 8 sadece santimetrekare olmasına rağmen yine Kütahya Belediyesi sadece görünen sokakları temizliyor.' şeklinde karla mücadelede yetersiz kalan belediyeye tepki gösterdiler.
Kütahya halkı gaeçen ayalarda yağan kar nedeniyle zor anlar yaşadıklarını ve bu nedenle Kütahya Belediyesi'ni karla mücadelede 'Belediye, sınıfta kaldı' şeklinde nitelerken, dün yine Kütahya'da yağmaya başlayan kar nedeniyle karla mücadelede belediyenin yetersiz kaldığını savunan vatandaşlar Kütahya Belediyesi'ni 'Belediye dersine çalışmamış' şeklinde niteleyerek, belediyenin karla mücadelede yetersiz kaldınığını savundu.
Dün özellikle Kütahya-Eskişehir ve Kütahya-Afyonkarahisar karayolları üzerinde etkisini gösteren kar nedeniyle bu bölgeye tuzlama ve kar açıcı araçlar sevk edildi. Kütahya merkezde de gün içinde yağmaya devam eden kar vatandaşların sıkıntı yaşamasına neden oldu.Kütahya kent merkezinde kar kalınlığının 8 santimetreye, yüksek kesimlerde ise 15 santimetreye kadar ulaştığı da belirtildi.
Kütahya Belediyesi'nin karla mücadelede yetersiz kadığı gözlenirken, kent merkezinde kar nedeniyle kapanan yolların bazı bölümlerinin belediye ekipleri yerine vatandaşlar tarafından temizlenmesi ise Kütahya Belediysi'nin karla mücadelede yetersiz kaldığının kaldığının kanıtı gibiydi.
Belediye kar temizleme ekiplerinin yetersizliği, kent merkezinde vatandaşların zor anlar yuaşamasına neden olduğu gözlenirken, vatandaşların kendi imkanları ile dükkanlarının önünü temizlemeye çalışması ise dikkatlerden kaçmadı. Vatandaşlar temizlenmeyen yollarda biriken kar nedeniyle araçlarının sürekli yolda kaydığını belirterek, belediyeyeyi duyarsızlıkla suçladılar.
Kütahya Valiliğinde edinilen bilgilere göre ise Kütahya'da kar yağışının hafta sonuna kadar devam edeceği belirtildi.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre; yurt genelinde görülecek yağışların, Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Kütahya, Uşak, Afyon, Isparta, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Sivas, Ordu, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Yağışlar, Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.
Hava sıcaklığı, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (8 ila 10 derece) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik beklenmiyor.
Rüzgar kuzey ve kuzeydoğu, doğu bölgeler ile Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden orta, Marmara ve Kuzey Ege Kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden fırtına şeklinde (80-100 km/saat) esecek. Polis, şehir merkezinde sürücülere zincir takılması konusunda uyarılarda da bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com