Derslere çarşafla giren öğretmen

Derslere çarşafla giren öğretmen
Balıkesir'de bir türkçe öğretmeninin derslere çarşafls girdiği öğrenildi

Balıkesir ’in Ayvalık İlçesi Küçükköy Beldesi’ndeki Macit Ataklı İlköğretim ve Ortaokulu'na eş durumundan Erzurum'dan gelen Elif Kısa isimli türkçe öğretmeninin derslere çarşafla girdiği öğrenildi.

Cumhuriyet  Gazetesi'nin haberine göre öğretmenin çarşafla derse girdiğini öğrenen velilerin durumdam rahatsız olup İlçe Milli Eğitim Müdürüğüne şikayette bulunmasıyla ortaya çıkan olayda okul müdürü ve öğretmen açıklama yapmaktan kaçındı. İlçe Milli Eğitim Müdürü ise “Türk Eğitim-Sen’in ülke genelinde aldığı bir karar uyarınca, okullara serbest kıyafetle gitme uygulaması var. Öğretmen arkadaşımız aynı sendikaya kayıtlı olduğu için bu kıyafetle derslere giriyor olmalı. Bizim için kılık kıyafetten çok bir öğretmenin öğrencisine katma değer olarak vereceği önemlidir” diyerek olayı destekledi.

Eğitim-İş Ayvalık Baş Temsilcisi Nahil Filiz ise, okullarda öğretmenlerin serbest kıyafetle derslere girmesine ilişkin bir yasa tasarısının hazırlandığın ancak, Elif Kısa’nın suç işlediğini öne sürdü. Filiz, “Eğitim-İş olarak biz bu durumu kabul etmiyoruz. Yapılanın kasıtlı bir davranış olduğunu düşünüyoruz. Bugün buna ‘Özgürlük’ diyorlar ama bu özgürlükler bir süre diğer öğretmen ve vatandaşlara baskı olarak yansıtılıyor” diye konuştu. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com