Derslere sporla başlıyorlar

Derslere sporla başlıyorlar
Gediz Kız Meslek Lisesi öğrencileri, obezite ile mücadele kampanyası kapsamında derslerine sporla başlıyor.

 Gediz Kız Meslek Lisesi öğrencileri, obezite ile mücadele kampanyası kapsamında derslerine sporla başlıyor. 

Gediz Kız Meslek Lisesi'nde, sabah ders başından önce yapılan 15 dakikalık sabah sporuna tüm personelle birlikte 280 öğrenci katılıyor. "Sporla Başlar Derslerimiz Başarılı Geçer Günlerimiz" sloganı ile başladıkları sabah sporunu çok sevdiklerini söyleyen öğrenciler, sabah sporu yaparak hayata daha sağlıklı başlamış olduklarını belirttiler.

Gediz Kız Meslek Lisesi Müdürü Mustafa Aslan, kötü beslenme ve hareketsiz yaşamın obeziteye yol açtığını, bu tip yaşamı da çağın en büyük tehlikesi olarak gördüklerini söyledi. Obezitenin önüne geçmenin insanların kendi elinde olduğunu ifade eden Aslan, obeziteyle mücadele kapsamında; personel ve öğrencilerin doğru beslenme ve fiziksel aktivitelere yönlendirilerek bilinçlendirilmesi amacıyla sabahları dersten 15 dakika önce spor yaptıklarını belirtti. Okul Müdürü Mustafa Aslan, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Yapılan araştırmalarda obezitenin en önemli nedenlerinden birisinin fiziksel aktivite yetersizliği olduğu belirtiliyor. Çocukluk ve gençlik döneminde kazanılan ve yaşam boyu sürdürülen düzenli fiziksel aktivitenin, bireyin sağlığını koruduğu ve hastalıklara karşı direnci önemli ölçüde artırdığı ifade ediliyor. Buna göre, geleceğin anneleri olan öğrencilerimize yapılacak en önemli yatırımın onları doğru beslenmeye ve fiziksel aktivitelere yönlendirmektir.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek için bu iki konuda çok özenli davranmamız gerekir. Bu nedenle gelecekte insanlığın en büyük sorunlarından birisi olacağı tahmin edilen obeziteye karşı; geleceğin annelerini bilinçlendirerek bu mücadeleye başlamak istedik. Bunun için sabahları ders saati gelmeden 15 dakika önce spor yapmaktayız. Sabah sporları ile öğrencilerimizin; enerji ve stresini atıp, sigara ve bunun gibi kötü alışkanlıklardan uzak durarak;
kendileriyle barışık, sağlıklı ve pozitif yaşam süren; Obezite ile mücadele bilincini erken yaşlarda kazanmış gençler yetiştirmek istiyoruz."(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com