“Desteğin karşılığı verilmeli”

“Desteğin karşılığı verilmeli”
Bütün seçimlerde Kütahya halkının AKP'nin ve Kütahya Belediyesi'nin yüzünü 'verilen yüksek orandaki oylarla' güldürdüğünü; ancak buna karşın Kütahyalıların AKP'den ve Kütahya Belediyesi'nden gereken hizmeti alamadığın

Bütün seçimlerde Kütahya halkının AKP'nin ve Kütahya Belediyesi'nin yüzünü 'verilen yüksek orandaki oylarla' güldürdüğünü; ancak buna karşın Kütahyalıların AKP'den ve Kütahya Belediyesi'nden gereken hizmeti alamadığını savunan DSP Kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi;” AKP ve Kütahya Belediyesi her seçimde yüksek orandaki oyları Kütahya'dan alıyorlar. Peki bu desteğin karşılığını verebiliyorlar mı Kütahya'ya?” dedi.
Kütahya'da belediyesi tarafıdan yapılan çalışmaların belli yerlerle sınırlı kaldığını savuan DSP Kütahya kadın Kolları Başkanı İclal Nimsi;”Kütahya her semtiyle, sokağıyla bizim. Hepsine de mümkün olduğunca hizmet götürülmeli. Sadece belirli yerlerde yoğunlaşmak göz boyamaktan öte bir şey değildir” dedi.
Kütahya Belediyesi tarafından yapılan hizmetlerin Kütahya'nın bütün mahalleleri arasında adil dağıtılmadığını savunan Nimsi, yapılan çalışmaların belirli semtlerle ve sokaklarla sınırlı kalmasına bir anlam veremediklerini söyledi.
Kütahya Belediyesi'nin Kütahya halkının isteklerine aynı eşitlkte cevap vermesi grektiğini vurgulayan Nimsi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Ancak yapılan çalışmalar belirli semtlerin, sokakların etrafında olunca,'Neden' diye sormaktan da kendimizi alıkoyamıyoruz. Germiyan Sokağı sembolleşsin istiyorsanız, girişine o koca koca binaları niye diktiniz? Sokağın özelliği çoktan bitti. Kütahya pek çok konağı içinde barındıran bir şehir. Maalesef çoğu da yıkılmaya yüz tutmuş halleriyle görüntü kirliliği oluşturmaktadırlar.
Kütahya her semtiyle, sokağıyla, bizim hepsine de mümkün olduğunca hizmet götürülmeli, sadece belirli yerlerde yoğunlaşmak göz boyamaktan öte bir şey değildir diyen Nimsi;” Balıklı Mahallesi, Balıklı Hamamı karşısındaki konak. O heybetli konak, bakım yapılsaydı çok güzel bir müze olurdu. Ama ne yazık ki konak kaderine terk edilmiş durumda” dedi. Bahçelievler'de bulunan su kanlının bakımısızlıktan çöp kalıntılarıyla dolduğunu belirten Nimsi, yetkililerin duyarsızlığı nedeniyle Bahçelievler'de çöp kalıntılarının çeşitili hastalıklara sebebiyet vereceğini ifade ederek, ilgilileri duyarlılığa davet etti.
Nimsi;” Oralara yetkililer de pek uğramıyor ki, kanalın, taşıt yolunun halini bilmiyorlar. Kanal bakımsızlığıyla tüm hastalıklara davetiye çıkartıyor. Daracık yoldan iki araba zor geçiyor. Yayaların halini düşünün. Mahalle adeta kendi haline terk edilmiş. Bir kaç yere park yapılmış, ilgileniliyor havası olsun diye. Sadece park yapmak yetmiyor. O parkın bakımı lazım, mahallenin bakımı lazım” dedi.
Sultanbağı Mahallesi'nde yapılan yol yapım çalışmalarınında eksik olduğuna dikkat çeken Nimsi, yapılan hizmetlerin tam anlamıyla bitirilmediğini, çalışmaların sadece halkın gözünü boyamaya yönelik olduğunu iddia etti.
Nimsi;”Sultanbağı Mahallesi'nde çift yol yapılmış, ama biri işlerliğini yitirmiş, tek yol çalışıyor. Sazak'ta yolLarın hali perişan.Bu örnekleri çoğaltmak mümkün.Kısacası Kütahya sadece belirli yerlerde değil,geneliyle bakım istiyor. Aslında yetkililerin her mahalleyi sık sık dolaşması, incelemesi gerek”dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com