Destek vermeyen tek ülke Türkiye

Destek vermeyen tek ülke Türkiye
UEFA Başkanı Platini, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nı takip edecek taraftarın maçları izlemek için seyahat etmek zorunda kalmayacağını belirtti.

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) Başkanı Michel Platini, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın farklı ülkelerde oynanması kararı sonrası, evsahipliği yapacak şehirlerin seçiminin, taraftarlar düşünülerek yapılacağını söyledi.

UEFA Başkanı Michel Platini, 2020 Avrupa Futbol şampiyonası'nın farklı ülkelerde oynanması kararı sonrası düzenlenen basın toplantısında, taraftarların, 51 maçlık programı takip edebilmesi için tüm Avrupa'yı dolaşmasının söz konusu olamayacağını belirterek, ''Akıllı bir çözüme ihtiyacımız var'' dedi.

Platini, Polonya ve Ukrayna'nı evsahipliği yaptığı 2012 Avrupa Futbol Şampiyonası'na, 50 Fransız ve 70 İspanyol taraftar geldiğini gördüklerinde bir sorun olduğunu anladıklarını ifade ederek, ''Polonya ve Ukrayna'ya gitmek zordu. Artık taraftarlar, maçları izlemek için seyahat etmek zorunda kalmayacak. Şampiyona taraftarların ayağına gelecek'' diye konuştu.

Avrupa Ligi'ni sona erdirerek, Şampiyonlar Ligi'ni genişletmek istediği yönündeki yorumlar hakkında da konuşan Platini, bu konuda alınmış bir karar olmadığını kaydetti ve ''İstişare amaçlı yaptığım yorumlar çarpıtıldı. Ben demokrat bir başkanım. Her şeye tek başıma karar vermiyorum'' değerlendirmesini yaptı.

Destek vermeyen tek ülke, Türkiye

Platini, UEFA'nın dün akşam aldığı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın 24 takımın katılımıyla farklı ülkelerde yapılması kararına, 53 üyeden 52'sinin destek verdiğini bildirdi. Platini, destek vermeyen tek ülkenin ise şampiyonayı tek başına organize etmeye talip olan Türkiye olduğunu söyledi.

Şampiyonaya evsahipliği yapacak ülkelerle ilgili nihai kararın 2014'ün baharında verileceğini belirten Platini, evsahibi olacak ülke sayısıyla ilgili detay vermedi. Platini ayrıca ilk kez Fransa'da denenecek 24 takımlı turnuvanın, masrafları arttıracağını ifade ederek, ''Polonya ve Ukrayna'daki şampiyona harikaydı ancak çok masraflıydı. Neredeyse olimpiyatlarla aynı paraya mal oldu'' diye konuştu. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com