Destekleme ödemeleri başladı

Destekleme ödemeleri başladı
Kütahya merkez ile Altıntaş, Çavdarhisar, Domaniç, Dumlupınar, Emet, Gediz, Hisarcık, Pazarlar ve Şaphane ilçelerinde, et kesim destek ödemelerinin başladığı bildirildi.

Kırmızı Et Üreticiler Birliği Başkanı Mehmet Özen 2013 yılı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın et kesim desteklemeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu. 

Yapılan bu çalışmalar sonucunda Kütahya merkez ve birliğe bağlı ilçeleri kapsayan üreticilerin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan 1 milyon 640 bin 700 TL destek almasının sağlandığını kaydedildi. 

Yapılan kesimler sonucu üreticilere ödemelerin bakanlık tarafından 2014 yılı Nisan ayı içerisinde ödenmesinin planlanlandığı ifade edildi.
4 Aralık 2013 tarihinden sonra birliğe teslim edilecek olan kesim evraklarının 28 Ocak 2014 tarihine kadar alınacağı ve evrakları alınan üreticilerin ödemlerinin ise 2014 Mart ayından sonra yapılacağı ifade eden Birlik başkanı Mehmet Özen, “Kütahyalı üreticilerimizin girdi maliyetlerini düşürmek ve TKDK’nın kırmızı et üreticilerine vereceği yeni dönem çağrılardan yararlanmak için merkez ilçe ve diğer ilçelere bağlı köylerde eğitim faaliyetleri başlatacağız” dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com