Destici: "Teröre 500 milyar dolar harcanmasaydı..."

Destici: "Teröre 500 milyar dolar harcanmasaydı..."
BBP lideri Destici, "Teröre 500 milyar dolar harcanmasaydı, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında olurduk" dedi

BBP lideri Destici ''27 yılda terör için harcanan 500 milyar dolar, ülke ekonomisine girseydi Türkiye bugün dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri haline gelirdi'' dedi.
 
Destici, Eskişehir'in Günyüzü ilçesine bağlı Kayakent beldesinde düzenlenen ''Arabaşı Gecesi'' etkinliğinde yaptığı konuşmada, BBP'nin seçimler için kurulan bir parti olmadığını, amaçlarının milli ve manevi değerlere bağlı, milli şuur ve ahlaka sahip nesiller yetiştirmek olduğunu kaydetti.
 
Milli ve manevi değerlere sahip çıkılmasının önemli olduğunu ifade eden Desteci, şöyle konuştu:
 
''Bugün dünya üzerinde en fazla sömürülen topraklar Türk ve Müslüman coğrafyalarıdır. Türkiye, bu noktada büyük bir vazifeyle karşı karşıyadır. Bu coğrafyanın emperyalist güçlerden kurtulmasının yolu, güçlü bir Türkiye'nin önderlik yapmasıdır. Biz 'büyük birlik' derken sadece partililerin ya da ülkedeki milliyetçi, maneviyatçı kadroların birliğini kastetmiyoruz. Topyekun 75 milyonun birliğinden bahsediyoruz. Bu birlik sağlandığı zaman Türk-İslam coğrafyası rahata erecek.''
 
''Terörün bitmesi, ülkenin kalkınması anlamına gelir''
 
Destici, ''Türkiye'de 1980 yıllarından önceki kavgaların, darbe ve antidemokratik girişimlerin hepsinin arkasında bir derin yapılanmanın olduğunun farkına şimdi varıldığını'' anlatarak, şöyle devam etti:
 
''Türkiye isteseydi 27 yıldır bu terör belasından kurtulurdu. Terörle mücadele noktasında en basit şeylerin yapılmadığını görüyoruz. 27 yılda terör için harcanan 500 milyar dolar, ülke ekonomisine girseydi Türkiye bugün dünyanın 10 büyük ekonomisinden biri haline gelirdi. Türkiye'nin dış ve iç borcu olmazdı. Birleşmiş Milletler'de veto hakkı elde eder ve dolayısıyla Türkiye'ye sormadan hiç kimse bu coğrafyada bir şey yapamazdı. Türkiye, sadece 75 milyonun kendisinden ümit beklediği bir ülke değil. Osmanlı topraklarındaki Bosna, Kırım, Kerkük, Suriye gibi Türk ve Müslüman devletleri ümit bekliyor. Türkiye'nin mutlaka terör belasından kurtulmaya ve sivil, demokratik anayasaya ihtiyacı var. Terörün bitmesi demek ülkenin kalkınması anlamına geliyor.''
 
Etkinliğe, BBP Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu, Kayakent Belediye Başkanı Ese Ildız, BBP Eskişehir İl Başkanı Ahmet Namık Akdoğan, belde halkı ve çevre köylerin muhtarları katıldı.(ugk)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com