Dev Japon bahçesi

Dev Japon bahçesi
Türkiye'deki en büyük Japon Bahçesi, Eskişehir'de açılacak.“2010 Türkiye'de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Japon Türk Kültürel Değişim Derneği işbirliğiyle Bilim Sanat ve Kültür Parkı içindeki

Türkiye'deki en büyük Japon Bahçesi, Eskişehir'de açılacak.
“2010 Türkiye'de Japon Yılı” etkinlikleri kapsamında Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Japon Türk Kültürel Değişim Derneği işbirliğiyle Bilim Sanat ve Kültür Parkı içindeki 22 dönümlük alana yapılan ve Türkiye'nin en büyüğü olan Japon Bahçesi, 4 Temmuz pazar günü törenle açılacak. Planı Osaka Sanat Üniversitesi'nden Prof. Masao Fukuhara tarafından çizilen ve Büyükşehir Belediyesi iş gücü ve kaynaklarıyla inşa edilen, ortasında ada bulunan göletin olduğu 'Chisen Kaiyushiki' olarak adlandırılan stilde inşa edilen Japon Bahçesi'nde doğa motiflerini oluşturan tepeler, şelale, seyir terasları, köprüler ve fishing pavillon (göl kenarı verandaları) inşa edildi. Bahçe içinde ayrıca su yerine taş ve kumların kullanıldığı, karesansui, meditasyon alanı ve Japon çay evlerinin de yer alacağı bildirildi.
Japon Bahçesi'nin açılışının ardından park içindeki Amfi Tiyatro'da Japon Koruma ve Saldırma Sanatı “bujyutsu” gösterisi ile Japon Davulu “wadaiko”, gitar ve flüt eşliğinde Japon ve Türk şarkıları seslendirileceği açıklandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com