Dev kartpostal Guiness’e aday

Dev kartpostal Guiness’e aday
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından organize edilerek oluşturulan dev kartpostal, Eskişehir'de Espark Alışveriş Merkezi’nde (AVM) sergileniyor.

Avrupa’nın farklı ülkelerinde yaşayan gençlerin çektiği yaklaşık 324 fotoğraftan oluşan 54 metrekarelik dev kartpostal ile alakalı olarak açıklama yapan proje koordinatörü Engin Çavuş, Avrupa’nın çeşitli ülkelerinin birbiri ile benzerliğinden yola çıktıklarını belirtti.
 
Çavuş, ”Projemizin doğuş noktasında böyle bir zeminde hazırladık. Polonya’da Vroslav, Litvanya’da Kaunas ve Bulgaristan’daki Sofya şehirleri, Türkiye’deki Eskişehir gibi öğrenci şehirleri olarak bilinen şehirler. Bu şehirlerdeki gençlerden birer grup oluşturduk. Bu gençler kendi ülkelerinde, kendi şehirlerinin fotoğraflarını çekerek Türkiye’ye getirdiler. Biz de proje kapsamında fotoğrafları burada bir araya getirdik. Basım aşamasında ise Tepebaşı Belediyesi’nden destek aldık’’ dedi.
 
Avrupa’nın bir bütün halinde olduğunu göstermek amacıyla fotoğrafların karışık yerleştirdiklerini söyleyen Çavuş, projenin Guiness Rekorlar Kitabı’na girmesi için Tepebaşı Belediyesi tarafından destekleneceğini ifade ederek, ‘‘Karışık olarak ülke ülke bölmeyip bir araya getirdiğimiz resimlerde, Avrupa’nın bir bütün olduğunu görmek mümkün. Tepebaşı Belediyesi bu projenin Guiness Rekorlar Kitabı’nda yer alması için destek vereceğini söyledi. Belediye destek verirse biz projemizi Guiness Rekorlar Kitabı’na kabul ettirmeyi düşünüyoruz’’ şeklinde konuştu. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com