Dev organizasyona şok iptal

Dev organizasyona şok iptal
Yedikule Zindanları'nda 16 Haziran'da yapılacak olan dünyaca ünlü organizasyon son anda iptal edildi, gerekçe ise...

Dünyanın en etkileyici ve en çok takip edilen serbest stil motokros gösterisi olan ve bu yıl tarihi Yedikule Zindanları’nda yapılması planlanan Red Bull X-Fighters gösterisi ‘tarihi mekâna zarar vereceği’ gerekçesiyle iptal edildi. Bilet satışları devam eden etkinlik için organizasyon ekibi şaşkın.

Daha önce Mısır ’da Piramitlerin önü, Moskova’da Kızıl Meydan ve Madrid’de Plaza de Toros gibi efsanevi mekânlarda düzenlenen Red Bull X-Fighters, 16 Haziran’da Yedikule Zindanları’nda yapılacaktı. Ancak Başbakanlık İletişim Merkezi’ne etkinliğin mekâna zarar vereceği yönünde bir şikâyet geldi. İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, şikâyeti işleme koydu. 2 No’lu Yenileme Alanları Koruma Kurulu, izin başvurusu yapılmadığını bildirdi ve 8 Haziran’da şu kararı aldı: ‘‘Red Bull X-Fighters akarobasi yarışması ve öncesindeki hazırlık çalışmalarının gerek kültür varlığına olacak olumsuz etkileri gerekse ziyaretçi ve kullanıcılar açısından can ve mal güvenliği tehdidi yaratacağından gerçekleştirilmesinin uygun olmadığına, bu yönde gerekli önlemlerin ilgili kurumlar ca alınmasına karar verildi .”

Bakanlıkla davalık

Maliye Bakanlığı’na bağlı Yedikule Zindanları, 2004’te STİ Uluslararası İç ve Dış Ticaret Ltd Şirketi’ne 30 yıllığına kiraya verilmişti. 1 No’lu Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu, bu kiralamanın uygun olmadığını bildirince, bakanlık, sözleşmeyi iptal etmişti. Şirket de dava açmıştı. Dava hâlâ sürüyor. (NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com