Dev Türk bayrağı Beytüşşebap'ta dalgalanıyor

Dev Türk bayrağı Beytüşşebap'ta dalgalanıyor
10 askerimizin şehit olduğu Beytüşşebap'ta kaymakamlık konutunun balkonuna dev Türk bayrağı asıldı.
Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi'ne PKK'nın düzenlediği ve 10 askerin şehit olduğu saldırının ardından hedef alınan kaymakamlık konutunun balkonuna dev Türk bayrağı asıldı. Saldırıda hasar gören binalarda hasar tespit çalışmaları sürerken, onarım çalışmaları da devam ediyor.

HABERİN VİDEOSU İÇİN TIKLAYIN
 
PKK'lılar geçen Pazar gecesi Beytüşşebap'ta Kato Dağı'ndaki üs bölgeler ile ilçe merkezindeki başta kaymakamlık, kaymakamlık konutu ve polis lojmanlarına eş zamanlı saldırı düzenledi. Saldırıda 10 asker şehit olurken, ilçe merkezinde kamu binaları ile vatandaşlara ait evler hasar gördü. Hedef alınan yerlerden biri olan kaymakamlık konutunun kilitli olan dış kapısı polisin zırhlı aracı ile kırılıp Kaymakam İhsan Selim Baydaş, eşi ve çocuğuyla birlikte konuttan alınıp güvenli bir bölgeye götürülmüştü.
 
Saldırının ardından Kaymakam İhsan Selim Baydaş'ın konutunun hasar gören dış kapısı onarılıp, balkonuna da dev bir Türk bayrağı asıldı.
 
HASARLAR TESPİT EDİLİYOR
 
Beytüşşebap'ta Şırnak Valiliği'nin oluşturduğu hasar tespit komisyonu üyeleri de çalışmalarını sürdürüyor. Komisyon üyeleri hasar gören yerlerde inceleme yaparak tespit tutanağı tutuyor. Çalışmaların iki süreceği belirtilirken, Şırnak Valisi Vahdettin Özkan, olayda hasar gören vatandaşların zararlarının karşılanacağını söylemişti.
 
Bu arada bir yandan tespit çalışmalarının sürdüğü ilçede, diğer yanda da hasarlı yerlerin onarım çalışmaları da devam ediyor. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com