Devler Ligi'nde büyük tehlike

Devler Ligi'nde büyük tehlike
Avrupa’da takımlarımız tel tel dökülürken UEFA klasmanı için ciddi bir risk de gündeme geldi. 3 ekibimizin havlu attığı Avrupa’da F.Bahçe ve G.Saray yeterli puan toplayamazsa Devler Ligi’ne tek takımımız gidecek!
Yurt içindeki rekabet, takımların artan ekonomik gücü, birbiri ardına gelen önemli transferler... Futbolda takımlarımız belki kağıt üzerinde güçleniyor ama bu gelişim Avrupa klasmanında bir türlü etkisini gösteremiyor. Sonuç olarak Türk futbolu büyük bir tehlikeyle karşı karşıya...

Neden mi?

Son yıllarda Avrupa’da başarısız sonuçlar alan temsilcilerimiz ülke puanına yeterince katkı yapamayınca, UEFA klasmanındaki sıralamamız da haliyle gerilemeye başladı.
 
2012/2013 sezonuna 10. sıradan giren Türkiye, 5 temsilcimizden 2’sinin elenmesi sonucu şimdiden Yunanistan ve Belçika’ya geçilerek 12. sıraya geriledi. Türkiye’yi bu aşamada 2 tane tehlike bekliyor.
 
RAKİP KIBRIS RUM KESİMİ!
 
Bunlardan birincisi ülkemizin sıralamada bir basamak daha gerileyip 13.’lüğe gerilemesi. Türkiye 13. sıraya gerilerse Şampiyonlar Ligi gruplarına direkt takım gönderemeyecek. Takım sayısında değişiklik olmasa da Devler Arenası’na giden iki ekibimiz de 3. ön eleme turundan turnuvaya katılacak. Bu aşamada rakibimiz olan ülkeler Güney Kıbrıs, Avusturya, Danimarka ve İsviçre. Kıbrıs Rum Kesimi ve Avusturya’nın Avrupa kulvarında 1, Danimarka ve İsviçre’nin de 2 takımının kalması ülkemiz için riski biraz olsun azaltıyor. (NSK)
 
Hürriyet
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com