Devlet Bahçeli Bir MHP'liyi Daha Harcadı!

Devlet Bahçeli Bir MHP'liyi Daha Harcadı!
Seçimler yaklaştıkça MHP'de derin çatlaklar oluşmaya başladı. Devlet Bahçeli'nin seçim öncesi aldığı kritik kararlar tartışılıyor. İşte ayrıntılar...

Balyoz sanığı Engin Alan'ın MHP'den vekil aday adayı olması parti içinde büyük çatlaklara neden oldu. Alan'ın MHP'den adaylığına tepki gösteren MYK üyesi Mansur Yavaş, milletvekilliği için aday olmadı.

MHP'de milletvekilliği adaylığı için başvurular dün akşam sona erdi. Yaklaşık 2 bin 500 kişinin yaptığı adaylık başvurusu arasında 'Balyoz Davası' kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan emekli Korgeneral Engin Alan da yer aldı.

Fakat bu, partide krize yol açtı. MYK üyesi Mansur Yavaş, milletvekilliği aday adaylığı için müracaatta bulunmadı. MHP'nin yükselen yıldızlarından Yavaş, Genel Başkan Devlet Bahçeli'ye bir mektup yazmış ve Engin Alan üzerinden, "Partide ikinci bir Nusret Demiral vakası yaşanmasın" talebinde bulunmuştu. Ancak, parti yönetiminin Engin Alan konusunda geri adım atmaması, kendisini kırdı ve adaylıktan vazgeçti.

PARTİDEN İHRAÇ EDİLMİŞTİ

Emekli olduktan sonra MHP'ye katılan eski Ankara Devlet Güvenlik Mahkemesi (DGM) Savcısı Nusret Demiral, ezanın Türkçe okunması gerektiğini savunmuş ve tepkiler üzerine partiden ihraç edilmişti. Edinilen bilgilere göre, Mansur Yavaş'ın Bahçeli'ye yazdığı mektupta, ülkücü ve muhafazakar hassasiyeti olmayanların partide yer bulmasına karşın, ülkücülerin aynı değeri görmediğine vurgu yapıldı. Yavaş, son yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı olmuş ve beklenenden yüksek bir oy almıştı.

Başvuru yapanlar arasında, 1999 yılında 'Telekulak' iddiası ile yargılanan eski Ankara İl Emniyet Müdürü Cevdet Saral da vardı. Saral, Trabzon'dan aday adayı.

İŞTE MHP'DEKİ BALYOZCULAR VE ÜNLÜLER

MHP'de milletvekilliği adaylığı için süre doldu. MHP'ye yaklaşık 2 bin 500 kişi adaylık başvurusunda bulundu. Bu isimler arasında Balyoz sanıkları da var daha önce isimleri sıkça duyulan ünlüler de var...

MHP'de milletvekilliği adaylığı için başvurular bu akşam sona erdi. Yaklaşık 2 bin 500 kişi adaylık başvurusu yaptı. Bazı adaylara ise belgelerindeki eksiklikleri gidermesi için süre verildi.

Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Yusuf Halaçoğlu, eski Maliye Bakanı Sümer Oral, eski DYP'li bakan Esat Kıratlıoğlu'nun oğlu Ahmet Kıratlıoğlu, Koray Aydın, Ümit Özdağ,trafik kazasına hayatını kaybeden ANAP'lı eski bakan Adnan Kahveci'nin oğlu Cihan Kahveci, eski MHP yöneticilerinden Şevket Bülent Yahnici'nin oğlu Dündar Yahnici adaylık için başvurdu.

Ayrıca "Balyoz Soruşturması" kapsamında Silivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan Emekli Korgeneral Engin Alan ve Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Bircan Akyıldız da adaylık başvurusu yaptı.

Adaylıkları beklenen MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mansur Yavaş, Sincan Birinci Ağır Ceza Hakimi Osman Kaçmaz, Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Hanefi Avcı, MHP MYK üyesi Erkan Haberal adaylık başvurusunda bulunmadı.

Milletvekilleri Ertuğrul Kumcuoğlu, Sabahattin Çakmakoğlu, Bekir Aksoy, Gürcan Dağdaş, Zeki Ertugay ve Ahmet Bukan da aday olmadı. Kadın aday sayısı 200'ü aştı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com