Devlet Bahçeli yine çok sert konuştu!

Devlet Bahçeli yine çok sert konuştu!
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Mesud Barzani ile görüşmesini eleştirerek, "Başbakan Erdoğan başını, (terörün) Avrupa'daki müsebbiplerden önce, ülkemizde konuk ettiği kirli simaya çevirmeli ve eğer birazcık milli onuru

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin İzmir'de düzenlenen bayramlaşma törenine katıldı.

Salonu dolduran 3 bin 500 kişinin elini tek tek sıkan Bahçeli, teröristlerin silah bırakıp teslim olmaları dışında bir çözüm kabul edilemeyeceğini belirterek, "Bunun dışındaki her yöntem, devletin teröre teslim olması ve teröristlerin önünde diz çökmesi anlamına gelecektir. Çok açık söylüyorum ki makamı ve mevkii ne olursa olsun bunu yapmaya hiç kimsenin gücü yetmeyecektir" dedi.

MHP lideri Bahçeli, Kuzey Irak'ın Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin Türkiye ziyaretine yaptığı görüşme ve açıklamalara sert tepki gösterdi.

HÜKÜMET DAHA BÜYÜK BİR SİYASİ AF ÇIKARTMA ÇABASINDA

Bahçeli, şöyle konuştu: "Kimliğimize yönelik tacizler, bayrağımıza yönelen tacizler ve bunların hoşgörüyle karşılanması bölücülüğün arayıp da bulamadığı imkanların yeşermesine neden olmuştur. Geçmişte 'topluma kazandırma' yasasıyla hapishaneleri boşaltıp PKK'nın dağ kadrolarının militan açığını kapatan hükümet, şimdi daha geniş çapta bir siyasi af için adeta zemin yoklamaktadır."

DEMOKRATİK AÇLIM AKP'YE DIŞARIDAN SİPARİŞ EDİLDİ!

"AKP'ye dışarıdan sipariş edilen sözde demokratik açılım, milletimizin huzurunu ve birlikte yaşama idealini zehirlemiş ve bölücülerin aradıkları ortamın inşa edilmesine yaramıştır. Bugüne kadar kardeşlik bağlarımızın zayıflaması, millet bütünlüğümüzün zaafa uğraması, bölünmezliğimizin sakatlanması için AKP ile PKK adeta güç ve emel birliği yapmışlar ve yarışmışlardır. Nerede Türk milletiyle hesabı olan varsa AKP'ye müracaat etmiş ve alacaklarını tahsil için sıraya girmiştir."

Son yurdumuzdaki tarihi mevcudiyetimizden rahatsızlık duyan varsa AKP'ye koşmuş ve destek vermiştir. Nerede Türkiye'nin yıkılmasını, parçalanmasını bekleyen hain niyetler varsa AKP'yle aynı karede buluşmuştur. Bu kadrajın içinde BOP'un (Büyük Ortadoğu Projesi) hazırlayıcıları ve ihale makamı vardır. Haçlı seferlerinden beri sabırla bekleyen asırlık nefretlerin sahipleri vardır. Kandil fitnesini koruyan ve kollayan Peşmerge rezili vardır.

CUMHURBAŞKANI BİLE PEŞMERGE'NİN AĞZINA BAKMIŞTIR!

Şu tesadüfe bakın ki, Irak'ın kuzeyinden gelen Peşmerge bugün el üstünde tutulmuş, köşklerde ağırlanmış ve tavsiyeleri dinlenmiştir. Sayın Cumhurbaşkanından Hükümet yetkilerine kadar herkes Peşmergenin ağzına bakmıştır. Başbakan Almanya ve Fransa seyahatleri esnasında Avrupalı dostlarına terör uyarısı yaparken ve verilen destekleri eleştirirken kanlı çetenin bir numaralı hamisi ve himayecisi Türkiye'de ağırlanmış ve iltifat görmüştür. Üstelik faili ve azmettiricisi olduğu bölücü terörle ilgili görüşler sarfetmiş ve basına mülakatlar vermiştir."

BU MİLLET BU AŞAĞILANMAYA ONAY VERMEZ!

MHP Gernel Başkanı  Bahçeli, Barzani'nin sözlerine de sert tepki gösterdi.

Bahçeli, Kürt liderin bölücülüğün toplumsal dokuya yedirilmesi ve sindirilmesi için küstahça beyanatlar vermekten zerre kadar utanmadığını anlatırken, şöyle dedi: "Bu zilleti milletimizin kabul etmesi mümkün değildir. Bu aşağılanmaya onay vermesi, sessiz durması söz konusu değildir. Güç merkezlerinin küresel satranç tahtasında piyon olan bu çürümüş şahsiyetten, Türk milletinin duyacağı ve öğreneceği ne vardır ve ne olacaktır? Başbakan Erdoğan Avrupa'daki müsebbiplerden önce başını ülkemizde konuk ettiği kirli simaya çevirmeli ve eğer birazcık milli onuru varsa yakasından tutmalıdır"

PEŞMERGE KANLI ELLERİ TUTUN REZİL KİŞİDİR!

"Peşmerge hepimizin bildiği görüş ya da fikirlerinde herhangi bir değişiklik olmadan kanlı elleri tutmaya devam eden zelil bir kişidir. Dün ne söylüyorsa bugün de aynısını, hem de milletimizin gözünün içine baka baka devletin en yüksek makamlarında dile getiren şahsiyettir.."

SÖZLERİ YENİLİR YUTULUR GİBİ DEGİL

"Kürt kökenli kardeşlerimizin doğal temsilcisi gibi görüşmeler yapan ve ayrımcılığı süslü sözlerle tevil eden bu garabetin, inisiyatif alarak meşru bir aktör haline geldiği ayan beyan ortadadır. Hatta bugün bir adım daha ileri giden peşmerge reisinin PKK'nın Kandil'den sökülüp atılmasının çok zor olduğunu iddia etmesi ve bunu da en son vatanımızda dile getirmesi yenilir yutulur türden değildir."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com