Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti

Devlet erkanı Anıtkabir'i ziyaret etti
Cumhuriyetin ilan edilişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Anıtkabir'deki tören devletin zirvesini de bir araya getirdi

Cumhuriyetin ilan edilişinin 89. yıl dönümü dolayısıyla Ankara'da ilk tören Anıtkabir'de düzenlendi. Anıtkabir'deki tören devletin zirvesini de bir araya getirdi.

Anıtkabir'deki tören saat 08.45'te devlet erkanının Aslanlı Yol'un başında yerini almasıyla başladı.

Anıtkabir'deki törene, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel ve kuvvet komutanları, yüksek yargı organlarının başkan ve üyeleri, bakanlar, milletvekilleri, Ankara garnizonundaki general ve amiraller ve öğrenciler katıldı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başkanlığındaki devlet erkanı Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesinin bulunduğu bölüme geldi. Gül, mozoleye kırmızı beyaz karanfillerden oluşan Türk bayrağı şeklindeki çelengi bıraktı. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okundu.
Cumhurbaşkanı Gül ve beraberindeki heyet daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Gül, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı. (EAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com