"Devlet görevlisi kontör, para istemez"

"Devlet görevlisi kontör, para istemez"
Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlar kontör ve para isteyen dolandırıcılara karşı uyarıldı.

Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte vatandaşlar kontör ve para isteyen dolandırıcılara karşı uyarıldı.
Hamamyolu Saatli Park'ta yapılan etkinlikte, İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşların cep telefonlarını arayarak, kontör ve para isteyen dolandırıcılara karşı vatandaşlar uyarıldı. İl Emniyet Müdür Yardımcısı Mustafa Özefe, devlet görevlilerinin vatandaşları arayarak kontör ya da para istemesinin söz konusu olmayacağını söyledi. Özefe, 'Son zamanlarda Türkiye geneli ve özellikle de Eskişehir'de vatandaşlarımızın devlete olan güvenlerinden istifade eden duygu simsarları dolandırıcılar kendilerini rütbeli asker, polis veya savcı olarak tanıtarak kontör ve para dolandırıcılığı yapmaktadır'' dedi.
Dolandırıcıların çeşitli yöntemler geliştirerek dolandırdıklarını ifade eden Özefe, 'sim kartınız kopyalanmış, hattınızı terör örgütü kullanıyor. Teknik takibe takıldı diyerek, banka hesapları vererek buraya para yatırılması isteniyor' şeklide mesajların vatandaşa gönderildiğini söyledi. Özefe, başka bir yöntemde ise, 'Ben başkomiser Ali, telefon hattınız kopyalanarak suç örgütleri tarafından kullanılıyor. Telefonunuzu kapatmadan bankamatiğe giden ve vereceğim hesap numarasına para yatırın' denildiğini hatırlattı. Özefe, mesajla 'ödül kazandınız bankaya şu kadar para yatırırsanız ödülünüzü almaya hak kazanacaksınız' diyen mesajlara vatandaşların inanmaması gerektiğini dile getirdi.
Özefe, il genelinde çalışmalar başlattıklarını vurgulayarak, bankalara ait ATM'ler ile halkın yoğun olduğu cadde ve sokaklara, alışveriş merkezlerine, toplu taşıma araçlarına, otobüs ve tramvay duraklarına 'hiçbir devlet görevlisi kontör / para istemez' stickerler yapıştırdıklarını, hazırlanan afiş, broşür, bardak altlıkları ve el ilanlarını dağıtarak vatandaşları uyardıklarını belirtti.
Özefe ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü'ne bağlı Müdür ve polis memurları broşür, afiş, bardak altlığı dağıtarak vatandaşlara uyarılarda bulundu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com