Devlet hastanesi inşaatı hızla ilerliyor

Devlet hastanesi inşaatı hızla ilerliyor
Gediz'de yeni yapılan 100 yataklı Devlet Hastanesi'nin inşaat çalışmaları hızla devam ediyor.
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından 20.10.2011 tarihinde ihale düzenlenerek mevcut Devlet Hastanesi yanında inşaatına başlanan 100 yataklı Gediz Devlet Hastanesi'nin bölüm binaları hızla yükselmeye başladı.
15 bin 500 metrekare kapalı alan üzerine 4 blok halinde inşa edilen hastane bünyesinde 3 ameliyathane, yoğun bakım ve acil servis, diyaliz üniteleri, poliklinikler ile içerisinde banyo ve tuvaletler ile 1 ve 2 kişilik hasta odaları bulunacak.
Gediz Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, inşaatı tamamlandığında en modern bölge hastanesine kavuşacak olan Gediz'in merkez, köy ve beldeleri ile çevresine çağdaş bir sağlık hizmeti dağıtacağını söyledi.
Hastaneye daha kolay ulaşım sağlanabilmesi amacıyla Jandarma Kavşağı ile Gediz Devlet Hastanesi arasında direk ulaşım sağlayacak bir yol yapımı için kamulaştırma çalışmaları başlattıklarını belirten Belediye Başkanı Mehmed Ali Saraoğlu, "Hastane inşaatı hızla devam ediyor. Bizde belediye olarak üzerimize düşen yol ve altyapı çalışmalarını hızlandırıyoruz. Açılacak yol ile birlikte gerek ambulanslar gerekse hasta ve hasta yakınları kent içindeki trafikle boğuşmadan rahatlıkla hastaneye ulaşabilecekler. Bunun yanında ilaç gereksinimlerinin kısa sürede giderilmesi amacıyla belediye meclisi olarak hastane yakınında eczane yeri belirledik. Bu alanda yapılacak eczaneler ile hastalarımız daha hızlı ilaç alabilme imkanına sahip olacaklar.
Yapımı devam eden bu hastane Gediz ve çevresi için önemli bir yatırımdır" dedi.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com