Devlet hastanesine yeni bir birim daha

Devlet hastanesine yeni bir birim daha
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi tarafından, hastane içerisine Obezite merkezi açıldı.

Afyonkarahisar Devlet Hastanesi tarafından, hastane içerisine Obezite merkezi açıldı.
Afyonkarahisar Devlet hastanesi Obezite Merkezi aşırı kilolu sağlıklı insanlara olduğu kadar, fiziksel engelli aşırı kilolu sağlık sorunları olan insanlara, zayıf ve kilo alamama sorunu olanlara, sağlıklı kalmak için nasıl spor yapmalıyım diyen çocuk ,kadın ,erkek ,yaşlı ve genç herkese hizmet verecek. Obezite Merkezinin açılışına Sağlık İl Müdürü Dr. Necip Yemenici, Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet duran, hastane Müdürleri ve çalışanları katıldı.
Obezite Merkezinin açılışını gerçekleştiren Sağlık İl Müdürü Dr. Necip Yemenici, Afyonkarahisar halkının uzun zamandır beklediği bir merkezin açılışını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Obezite Merkezi Eksersiz Uzmanı Dr. Lütfü Akgün ile Beslenme ve Diyet Uzmanı Ruşen Özcan tarafından aşırılı kilolarından kurtulmak isteyenlere tedavi uygulayacak. Obezite Merkezinin açılışını gerçekleştiren Sağlık İl Müdürü Yemenici, ilk kilo kontrolünü yaptırdı. Normal kilosundan 15 kilo fazlalığı çıkan Müdür Yemenici, tedavi görerek kilolarını vereceğini ifade etti. Önemli bir merkezin faaliyete girmesinin anlamlı olduğunu belirten Yemenici, halkın isteklerine Obezite merkezinin cevap vereceğini söyledi.
Obezite Merkezinin açılışı sonrası tedaviye gelen aşırı kilolu hastalar ile konuşan Müdür Yemenici, hastalara Obezite merkezini beğenim beğenmediklerini sordu. Bunun üzerine hastalar böylesine önemli bir merkezin Devlet Hastanesi bünyesinde faaliyet göstermesinin kendileri acısında iyi olduğunu ifade ettiler. Merkezin açılışında gazetecilerinde kilo kontrolü yapıldı. İlk olarak Karahisar TV kameramanı Hasan Akkaya, tartı bandına çıktı. Normal kilosundan 30 kilo fazla olan Akkaya, basın sektörünün en kilolu kameramanı arasında yer aldı. Obezite merkezi günde otuzdan fazla hasta tedavi görüyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com